Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Pavel Jiřík st.   Vloženo dne: 14.2.2023

Po dlouhých pěti měsících se Jan Křemen vrátil do akce v 1. Futsal lize, když naskočil ve slávistickém dresu do klíčového utkání proti Helasu. Vyšlo to přesně na den jeho dvacátých šestých narozenin. Tři důležité body se tak staly vedle úspěšného návratu tím nejlepším dárkem.

Jaké to pro vás bylo hrát po tak dlouhé době?
Byl jsem trochu nervózní, to nebudu lhát. Jít po pěti měsících do zápasu je zvláštní pocit, ale užil jsem si to, bylo to super. Jsem rád, že jsme vyhráli, i když jsme měli štěstí a v brance Honzu Žežulku. Jinak to bylo fajn.

Čekali jste od Helasu takový náročný zápas?
Musím říct, že jsem od nich čekal, že po nás půjdou trochu víc, protože nás museli porazit, aby měli ještě šanci se dostat před nás, nebo případně i před Spartu. V druhém poločase na nás trochu nalezli, dělalo nám to trochu problémy, ale myslím si, že to bylo i tím, že někteří hráči u nás nastoupili po delší době. Třeba já s Radimem. Bude to chvíli trvat, než se do toho dostaneme. Pak už to bude jenom lepší.

Vedli jste o přestávce 2:0, Helas vás, jak jste už zmínil, začal vysoko napadat, co se na hřišti dělo, že jste nerozhodli dřív?
Nějaké šance jsme tam měli, ale na Helasu je vidět, že jsou o pár bodů za námi. Mají skvělého gólmana, dopadlo to ale nakonec dobře.

Je to pro vás důležité, abyste začínali v play-off doma?
Je to důležité, ale v tabulce je to ještě hodně zamotané, takže to může dopadnout všelijak. My jedeme teď do Mělníka, kde nás čeká velice těžký zápas. Uvidíme, jak to všechno dopadne, s kým budeme vůbec hrát.

Jak jste se srovnával se svým návratem, myslel jste na to, že jste tak dlouho nehrál?
Snažil jsem se na to přes den před zápasem nemyslet, ale člověku to samozřejmě leží v hlavě. Je to dlouhá doba. Ale je to čím dál tím lepší, hlavně na tréninku. Už mám za sebou odtrénovaný měsíc, to mi hodně pomohlo.

Jaké to bylo v tak dlouhé pauze, svrběly vás nohy, když jste se na zápas díval?
Hrozně. Je to nepříjemné. Ale beru to tak, že to ke sportu občas patří.

Jak jste oslavil své narozeniny? Co jste donesl do kabiny?
Mamka připravila nějaké dortíky klukům do kabiny. Oslavit jsem to před zápasem nestihl, až další den s rodinou, ale nic velkého to nebylo. Návrat je takový dárek k narozeninám.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Praha 10

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700