Autor: Michal Pavlík   Vloženo dne: 18.2.2014

O víkendu 22. a 23. února proběhne v Ostravě v rámci akcí Ostrava město sportu 2014 již 17. ročník futsalového turnaje Joma Cup 2014. Turnaje se zúčastní, jako tradičně, reprezentační tým U-21 Slovenska a reprezentační týmy U-21 a U-19 České republiky, futsalový mistr Kosova tým Feniks Drenas, přední tým české CHANCE futsal ligy FC Benago Praha a výběr regionu Ostravy. Turnaj začíná v sobotu od 14.00 hodin a v neděli od 9.00 hodin v ostravském Sport centru na Dubině.

Jak vůbec vznikal seznam zúčastněných celků? „Seznam vznikal někdy od listopadu loňského roku, kdy jsme s pomocí jak kolegy Honzy Siničáka na turnaji ve slovenském Popradě, tak i předsedou KF FAČR Otakarem Mestekem oslovili zástupce juniorských reprezentací z fotbalových svazů Slovenska, Polska a Maďarska s nabídkou a pozváním týmů na turnaje do Vsetína, Ostravy a Brna v průběhu roku 2014,“ vysvětloval hlavní pořadatel Joma Cupu Pavel Czene a pokračoval: „Po odezvě a váhání týmů z Maďarska a Polska jsme dostali předběžné potvrzení do Ostravy pouze od bratrů ze Slovenska a bylo jasné, že se nemůžeme spoléhat jen na juniorskou úroveň a začali jsme lovit i mezi ligovými celky.“

Pořadatelům se podařilo ulovit i kosovského mistra. „Bezprostřední zájem byl hlavně ze strany Beniho Simitči z Benaga, který obratem využil jejich plánovaný program a soustředění i pro jejich partnerský klub Feniks Drenas z Kosova, se kterými již má dlouhodobou spolupráci a turnaj v Ostravě se jim hodil do plánů na únor 2014,“ vysvětlil Czene.

Turnaj však mohl mít i týmy se zvučnými jmény. „Zájem projevily i další ligové celky jako např. Slov-Matic Bratislava, ERA-PACK Chrudim, Teplice nebo i polské Gliwice. Avšak postupně každý tým se dostal do kolize se svými buď ligovými zápasy, nebo si nakonec přesunuli svoje odložené zápasy v den Joma Cupu, jako např. Chrudim s Teplicemi,“ litoval Pavel Czene a dodal: „Proto jsme se nakonec rozhodli zatraktivnit celý turnaj o zástupce výběru regionu ze severní Moravy společně s druholigovým nováčkem KFV Vítkovice, jenž to pojal jako první příležitost ke srovnání s ligovou a zahraniční úrovní.“

Kdo by letos mohl Joma Cup vyhrát? „Z uvedených týmů má nejvyšší předpoklady vzhledem k ligovým i mezinárodním zkušenostem jistě tým Benaga nebo výběry Česka a Slovenska do jednadvaceti let, ale není to liga, nýbrž dvoudenní turnaj, kde mohou nastat jistá, doufáme, překvapení,“ odpovídal Pavel Czene. Zástupce značky Joma Milan Prokš měl podobný názor: „Já tipuji, že vyhraje buď Benago nebo Feniks Drenas.“

Celý turnaj bude přenášen LIVE na www.livesporttv.cz a půjde sledovat i na chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem iOS a Android.

JOMA CUP 2014

Skupina A: FC Benago Praha, Slovensko U-21, Česká rep. U-19.

Skupina B: Česká rep. U-21, Feniks Drenas (Kosovo), Výběr Ostravska.

Rozpis zápasů - sobota

14:00 Česká rep. U-19 - FC Benago
14:50 Česká rep. U-21 – Feniks Drenas
15:40 Slovensko U-21 – Česká rep. U-19
16:30 Výběr Ostravska – Česká rep. U-21
17:20 FC Benago – Slovensko U-21
18:10 Feniks Drenas – Výběr Ostravska

Rozpis zápasů - neděle

9:00 A3 – B2
9:50 B3 – A2
10:50 Zápas o 5. místo
11:40 Semifinále 1
12:30 Semifinále 2
13:30 Zápas o 3. místo
14:30 Finále

Nominace českých reprezentačních týmů

U-21: D. Kubica (br, Tango Brno), M. Růžička (br, Jeseník), M. Sikora (br, Třinec), O. Sochůrek (br, Sparta Praha), J. Beránek (Tango Brno), J. Gabčo (Mělník), J. Homola (Tango Brno), A. Hrdina (Slavia Praha), R. Hrdý (Mělník), T. Juříček (Helas Brno), L. Lelek (Mělník), E. Pollák (Tango Brno), M. Sop (Sparta Praha), O. Šidla (Tango Brno), J. Šimandl (Mělník), N. Tachtadžis (Tango Brno), M. Vejvoda (Slavia Praha), T. Vnuk (Plzeň), P. Zapletal (Sparta Praha), V. Žampa (Slavia Praha). Trenér Radek Korený.

U-19: V. Cupák (Helas Brno), M. Hanuš (Helas Brno), M. Šplíchal (Helas Brno), M. Tichý (Tango Brno), F. Tomášek (Ostrava), P. Vandas (Slavia Praha), J. Vavrač (Jeseník), A. Soumar (Mělník). Trenér Patrik Mičkal.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700