Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Pavel Jiřík   Vloženo dne: 12.3.2025

Dva slávisté Jan Žežulka a Tomáš Kuchta ve středu večer oslavili s českou futsalovou reprezentací postup na UEFA EURO 2026 v Litvě a Lotyšsku. Svěřenci trenéra Marka Kopeckého si zajistili první místo ve skupině s jedním zápasem k dobru, když se jim po vysoké výhře 6:0 v Rakousku podařilo vyhrát v Belgii 3:2.

Česko je po Portugalsku teprve druhou zemí, která si zajistila místo za evropském šampionátu. V průběhu tohoto kvalifikačního cyklu byli v nominaci reprezentace také Filip Havrda a Lukáš Nečas. V přípravě v minuleém roce dostal příležitost také Adam Vondráček. Nejlepším střelcem týmu byl bývalý dlouholetý slávista Radim Záruba. České reprezentaci k postupu blahopřejeme!

UEFA Futsal EURO se bude hrát od 20. ledna do 7. února 2026 v Rize a v Kaunasu. Na šampionátu se představí 16 týmů, které budou hrát ve čtyřech kvalifikačních skupinách, první dva z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále.

Výsledky kvalifikace:
Rakousko - Česko 0:6 (0:4)
Belgie - Česko 2:3 (1:2)

Česku zbývá odehrát závěrečný zápas 16. dubna 2025 se Srbskem ve Frýdku-Místku.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700