Autor: Ondřej Zlámal   Vloženo dne: 20.9.2022

Slávista Radim Záruba pomohl svoji důležitou brankou české reprezentaci k výhře nad Bosnou a Hercegovinou. Úvodní zápas kvalifikace mistrovství světa 2024 se hrál v Brně a Češi v něm zvítězili 4:2. Ostatní slávisté, kteří byli na srazu národního týmu, do utkání nezasáhli.

Radim Záruba se trefil po rychlém kontru ve 34. minutě zápasu a zvýšil na 4:2. Bylo to pouhou minutu po té, co hosté dokázali snížit na 2:3 a chystali se na závěrečnou power-play. Svěřencům Tomáše Neumanna se výrazně lépe povedl druhý poločas zápasu. Několika skvělými zákroky podržel tým brankář Ondřej Vahala.

Jan Homola a Jan Křemen, kteří byli také na srazu reprezentace, do utkání nezasáhli.

V kvalifikační skupině je třetím týmem Arménie. Právě na její palubovce 8. října odehrají čeští futsalisté další utkání, o čtyři dny později pak stejného soupeře vyzvou doma v Plzni.
První část kvalifikace uzavřou 8. března 2023 v Bosně.

Česká republika – Bosna a Hercegovina 4:2 (1:1)
9. Černý (Vahala), 25. Seidler (Holý), 26. D. Drozd (Záruba), 34. Záruba (Seidler) - 16. Gosto (Bošković), 34. Aladžić (Kahvedžić). Rozhodčí: Manzione (ITA) – Reina (ESP). ŽK: Neumann (CZE). Diváci: 925.
Česká republika: Vahala (Němec) – Záruba, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd – Křemen, Vokoun, Křivánek, Rešetár, Seidler, Holý, Buchta, Černý. Trenér Tomáš Neumann.
Bosna a Hercegovina: Milanović (Hodžić) – Arnautović, Ivanković, Gosto, Bošković – Poračanin, Sesar, Kalajdžić, Aladžić, Kahvedžić, Duvnjak, Bundavica, Čorhodžić. Trenér Ivo Krezo.