Autor: Ondřej Zlámal, Foto: fotbal.futsal.cz   Vloženo dne: 9.4.2017

Česká reprezentace, ve které jsou slávisté Radim Záruba, Ondra Vahala a Antonin Hrdina,už má jistotu postupu do další fáze kvalifikace UEFA Futsal EURO. Po sobotní těsné výhře 5:4 nad Dánskem přidali svěřenci trenéra Tomáše Neumanna vysokou výhru 7:3 nad Makedonií. V úterý se utkají s domácím Kazachstánem o přímý postup, druhý tým půjde do zářijové baráže. Opět se střelecky dařilo Zárubovi, který vstřelil dvě branky a na dvě nahrál.

Radostný den tentokrát neměl další slávistický reprezentant Martin Směřička, jehož Slovensko prohrálo s Ruskem 0:1, i když dlouho drželo nerozhodný stav.

Reportáž futsal.cz (autor Radek Klier):

Jestliže proti Dánsku to byly nervy, tak druhý zápas kvalifikační skupiny o postup na futsalové EURO 2018 byl klidný. Česká reprezentace porazila v Kazachstánu Makedonii 7:3 a zajistila si nejhůř druhé místo ve skupině, které zaručuje baráž. V úterý se český celek utká o přímý postup s domácím Kazachstánem, který porazil Dánsko 5:0.

Makedonie rozehrála zápas podle představ a brzy vedla 1:0, jenže český tým do přestávky výsledek otočil, když se trefil Záruba a Rešetár.

Český kapitán Lukáš Rešetár pak ve druhé půli řídil destrukci makedonského soupeře. Celkem se futsalista Chrudimi trefil čtyřikrát. Další gól si připsal i Záruba a do střelecké listiny se zapsal také Koudelka. Vše šlo parádně a na druhé české kvalifikační výhře nic nezměnily ani dva makedonské góly.

Český celek byl před zápasem trochu pod tlakem. „Byli jsme si vědomi situace, že v případě porážky v kvalifikační skupině končíme. Makedonie je strašně silné mužstvo, které ukázalo svou sílu proti Kazachstánu, se kterým sehráli nešťastný zápas. Neproměňovali vyložené šance,“ upozornil trenér Čechů Tomáš Neumann a pohovořil o svém týmu: „Z nás spadla únava z prvního dne v Kazachstánu, kdy jsme byli nedospalí a působil na nás časový posun. Důležité bylo, že jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a musím říct, že jsme dnes předvedli kvalitní výkon.“

„Potěšil mě přístup hráčů. Musím pochválit všechny kluky. I hráči na lavičce žili s týmem. Působili jsme jednotně. Nebudu vyzdvihovat jednotlivce. Všech čtrnáct lidí hrálo jako tým, včetně realizačního týmu. Řekli jsme si, že nic jiného, než vítězství nebereme, a za tím jsme celou dobu šli. Plnili jsme úkoly, byli jsme dobře připravení a znali jsme silné stránky soupeře. Navíc jsme využili slabé makedonské stránky a stal se z toho pohodový zápas. Jsem maximálně spokojený,“ radoval se Neumann.

Češi splnili cíl. Jsou minimálně v baráži, ale nabízí se možnost přímého postupu v případě, že český tým Kazachstán v úterý porazí. „Máme dva dny a víme, jak na ně,“ prozradil Tomáš Neumann, „připravovali jsme se na Kazachstán už během soustředění. Do Kazachstánu jsme přijeli vyhrát. Náš cíl nekončí, máme za sebou jen dva zápasy. Nyní nás čeká to nejdůležitější, chceme se co nejlépe připravit, a uspět!“

Makedonie – Česká republika 3:7 (1:2)

Branky a nahrávky: 3. Souza (Petrovič), 32. Petrovič (Krstevski), 40. Souza (10 m pk) – 5. Záruba (Koudelka), 20. Rešetár (Seidler), 22. Rešetár (Seidler), 24. Koudelka (Záruba), 29. Záruba (Slováček), 30. Rešetár, 37. Rešetár (Záruba).
Makedonie:
A. Petrovski (Udovaliev, V. Petrovski) – Gligorov, Leovski, Petrovič, de Souza, Leveski (C), Ismaili, Krstevski, Micevski, Agushi, Todorovski, Seferi.
Česká republika: Gerčák (Vahala) – R. Mareš, Rešetár, Seidler, Janovský, Cupák, Záruba, Hrdina, Slováček, Koudelka, D. Drozd, Kovács, Belej. Trenér Tomáš Neumann.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700