Autor: eFutsal.cz   Vloženo dne: 22.6.2016

Český futsalový tým zdolal v prvním přípravném utkání Turecko 7:4. Úterní zápas ve Zruči nad Sázavou měl ze začátku jasný průběh. Češi vedli 5:0, ale soupeř dokázal duel zdramatizovat. V českém dresu se premiérově představili dva hráči Slavie, Ondřej Míča a Antonín Hrdina. První jmenovaný se v reprezentaci uvedl gólem.

Češi začali výtečně a už po sedmi vteřinách se do voleje položil kapitán Seidler a otevřel skóre. Ve 3. minutě se poprvé v zápase osvědčila spolupráce dvojčat Drozdů. Po nahrávce Davida zakončoval na zadní tyči Pavel. Na 3:0 si hradečtí bratři spolupráci vyměnili. Pavel Drozd střílel a David Drozd usměrnil míč do sítě. Kanonáda Čechů pokračovala. Ve 13. minutě se trefil po zemi Kovács a minutu po něm vstřelil pátý gól Cupák - 5:0.

Kromě častého střílení branek Češi také často faulovali. Dvě desítky na konci první půle proměnil turecký kapitán C. Özcan. Druhá půle začala za stavu 5:2 a hosté do ní vstoupili lépe, když ve 23. minutě proměnil svou šanci Arslan - 5:3. Český tým však nadále dominoval a svou první trefu v reprezentaci mohl oslavit ve 26. minutě Ondřej Míča po přihrávce Hrubého - 6:3.

Turecko se nevzdávalo a ve 28. minutě zkompletoval hattrick C. Özcan, když se tentokrát trefil z trestného kopu. Znovu to bylo o dva góly. Další šance Turci nevyužili, naopak Češi přidali sedmou trefu z desítky, když se přesně trefil Kovács - 7:4.

Odvetný zápas se hraje ve středu od 19 hodin v hale TJ Lokomotiva Plzeň.

Česká republika - Turecko 7:4 (5:2)
Branky: 1. Seidler (Kovács), 3. P. Drozd (Drozd D.), 10. Drozd D. (Drozd P.), 13. Kovács (Seidler), 14. Cupák (Drozd D.), 26. Míča (Hrubý), 39. Kovács (10 m pk) - 17. Özcan C. (10 m pk), 18. Özcan C. (10 m pk), 23. Arslan (Yenilmez), 28. Özcan C. Rozhodčí: Kresta, Cílek. ŽK: C. Özcan (T). Diváci: 250.
ČR: Gerčák, Kubíček - Záruba, Kovács, Hrdina, Seidler - Rodek, Cupák, P. Drozd, D. Drozd - Holý, Sláma, Hrubý, Míča - Vnuk. Trenér Tomáš Neumann.
Turecko: Aslamau, Aytas - Altuntas, Arslan, Ulusoy, Demiral, Mengi, Kartal, K. Özcan, Altynay, C. Özcan, Yenilmez, Sagnam, Meric. Trenér Murat Kaya.