Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Oldřich Pánek   Vloženo dne: 13.10.2023

Potřetí za sebou postoupila Slavia do semifinále Poháru SFČR, když v pátek večer zvítězila 5:4 na palubovce Chacharů Ostrava 2007. K vítězství zavelel dvěma brankami hrající trenér Zdeněk Sláma, po jedné brance pak přidali Antonín Hrdina, Filip Vaktor a Tomáš Kuchta. Dalším semifinalistou se v pátek stal Helas Brno.

První dvě branky utkání vstřelil v desáté a patnácté minutě Sláma. Hrající trenér si navedl míč do dobré střelecké pozice a ukázal, že je stále platným zakončovatelem. Nadšeně bojující domácí dokázali vstřelit do přestávky kontaktní branku, když se prosadil Petr Hampel.

Chachaři po přestávce dokázali srovnat, když se o branku postaral jeden ze tří bratrů Gažiů. Už o minutu později ale strhl vedení zpět na stranu sešívaných Hrdina. Dvoubrankový náskok zajistil pro hosty Kuchta, který z první poslal míč do odkryté branky po podklouznutí domácího gólmana. Chachaři se nevzdali a Moučka ve 33. minutě znovu snížil. Nakonec vítěznou branku vstřelil Vaktor po šikovném zakončení po svém kontru. Ostrava dokázala vstřelit čtvrtou branku a o vyrovnání usilovala do posledních vteřin, svěřenci Zdeňka Slámy ale tlak ustáli a postoupili do semifinále.