Autor: Fotbal.cz   Vloženo dne: 23.8.2017

Již dvanáctého září se v Chomutově odehraje první utkání baráže o postup na EURO 2018. Češi vyzvou Srbsko. Na vrcholový futsal se však mohou těšit i fanoušci v nedaleké Kadani. Již tento čtvrtek se tam odehraje finále pražské části Poháru FAČR ve futsalu 2017!

A v něm se neutká nikdo jiný, než obě pražská „S“. Ptáte se, proč se hraje právě v Kadani? „Líbí se nám zájem fanouškům v tomto regionu o futsal. Lidé si takových zápasů v Kadani a v Chomutově velmi váží. Rozhodli jsme se jim to oplatit. Vše začalo červnovým utkáním fotbalové a futsalové reprezentace v Chomutově, nyní se pražská "S" rozhodla uspořádat finále v Kadani a v září vše zakončíme barážovým zápasem. Věřím, že uspějeme a bude plná hala,“ řekl PR manažer Svazu futsalu Michal Pavlík.

Slavia se utkala se Spartou už osmkrát a bilance je naprosto vyrovnaná. Třikrát se radovala Sparta, třikrát Slavia a dvakrát skončil zápas nerozhodně. Ve finále pražské části poháru se oba celky utkají podruhé. Vloni uspěla Sparta po výsledku 5:0. Kdo postoupí od osmifinále celostátní části soutěže?

„Je to prestižní utkání, jako každé derby. Derby pražských „S“ je vždy speciální zápas. Chceme vyhrát a dobře se naladit na začátek sezony,“ zdůraznil nový kapitán Slavie Jan Homola.

Stejný cíl bude mít i Sparta, která si dává před sezonou přívlastek nová. Došlo totiž na jakési sloučení s Benagem a tým tedy vede nově trenér Beni Simitči. „Do zápasu půjdeme s cílem zvítězit. Jedním z našich cílů, který jsme si stanovili, je i vítězství v poháru FAČR. Pokusíme se udělat maximum, abychom postoupili,“ slíbil sparťanský kouč, který však není spokojen s termínem: „Měli bychom takový zápas hrát o něco později, ale bohužel jsou dané takové regule a musíme je akceptovat. Hráči půjdou do zápasu z hodně tvrdé přípravy a uvidíme, jak na tom budou. Budeme oslabení o Azema Brahimi, kterého jsme na pět dnů uvolnili, aby pomohl kosovskému mistrovi v Lize mistrů, a také brankáře Tomáše Bezstarosti. Na druhou stranu se diváci možná dočkají jednoho velkého překvapení.“ Tím byl nakonec příchod brazilské hvězdy Wildeho.

O tom, že Sparta posílila, ve Slavii dobře vědí. „Tým Sparty je velice silný a z loňské Sparty nezůstal kámen na kameni. Oba týmy jdou do zápasu z plné přípravy, takže se budou zkoušet různé herní varianty. Doufám, že fanoušky v Kadani takový zápas potěší,“ uzavřel Homola.

Určitě si tento prestižní zápas v kadaňské sportovní hale nenechte ujít. Začíná ve čtvrtek od 19.30 hodin a vstupné na utkání je zdarma!
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700