Vloženo dne: 6.5.2011

Lidovky.cz - Pro bývalého fotbalistu Slavie Vladimíra Šmicra bylo dnešní řádění fanoušků červenobílých při utkání Ondrášovka Cupu s Olomoucí zoufalým činem. Podobného názoru byl i jeho dřívější spoluhráč Ivo Ulich, podle kterého neměl mezi fanoušky chodit ředitel klubu Miroslav Platil. Prý tím jen vyvolal konflikt. "Jinak to ani skončit nemohlo, lidé ve vedení Slavie prokázali naprostou nekompetentnost a každému slávistovi je teď smutno," řekl ČTK k incidentům v Edenu Šmicer. "Schvalovat zoufalé kroky sice nelze, ale je třeba vidět, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy.

A fanoušci jsou teď opravdu zoufalí," dodal současný manažer reprezentace s tím, že stále věří, že i tohle Slavia přežije.

Ulich, který je stále hráčem Slavie, ovšem té futsalové, souhlasil s původním protestem fanoušků, kteří před zápasem obsadili středový kruh a vyzývali vedení k vysvětlení situace v klubu. Když hráči příznivce vyzvali, aby hřiště opustili a mohlo se hrát, tak trávník pokojně opustili. "To jsem jim fandil a souhlasil jsem s nimi. Ale co následovalo pak, to už schvalovat nemůžu. Ublížili klubu i fanouškům. To byla špatně zvolená forma protestu," komentoval Ulich vtrhnutí fanoušků na hrací plochu během poločasové přestávky. Když pak mezi ně přišel ředitel klubu Platil a po pár větách odešel, fandové se pokusili vtrhnout do útrob stadionu a musela je rozhánět policie.

"Podle mě na tom má podíl pan Platil. Když neměl konkrétní informace, které by fanoušky uklidnily, tak mezi ne neměl chodit. Tím je jen znervózněl a naštval," míní Ulich, který byl v době útoku fanoušků v prvním patře ve VIP sektoru, do kterého se naštvaní fandové pokusili probít. "Byl jsem klidný. Věřil jsem, že se neuchýlí k násilí. Policie to navíc zvládla skvěle," dodal.

Také Pavel Kuka, který dlouhá léta zářil v útoku Slavie, bere dnešní události jako výsledek toho, jak vedení klubu komunikuje s veřejností a fanoušky. "Je ale smutné, kam to až muselo zajít. Vždy se pak najdou někteří jedinci, kteří takové situace zneužijí k vandalismu a ničení majetku na stadionu," litoval Kuka, který je ředitelem vlastníka stadionu společnosti E-Side.

Předseda fotbalového svazu Ivan Hašek chtěl v minulých dnech pomoci řešení celé situace kolem Slavie, a tak ho reakce ultras v Edenu zklamala. "Řešit něco násilím je nesmysl, současné dění kolem Slavie nevyjímaje, a do fotbalu to nepatří. Samozřejmě, že zápasy se nedohrají po celém světě a disciplinární řády na to pamatují," připomněl, že svazové komise budou řešit nedohraný zápas podle fotbalových zákonů.

Celý článek na Lidovky.cz naleznete zde !

 

 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700