Autor: eFutsal.cz   Vloženo dne: 19.5.2017

Jistebník, Helas, Eco Investment, Balticflora, Bohemka, Tango, Benago. To je sedm klubů, které se ve finále ligy postavily proti ERA-PACKu Chrudim a odešly poraženy. Některé opakovaně. Dnes začíná série, která poprvé vynese do finálové série play-off pražskou Slavii. Přepíše historii?

ERA-PACK Chrudim hrál své první finále v roce 2004 a od té doby chyběl ve finálové sérii jen jednou; na jaře roku 2006, když v semifinále ztroskotal na ostravské Mikesce. Jinak ale dokázali Východočeši každou ze svých dvanácti finálových účastí proměnit v zisk titulu. Slavia se tak může stát prvním týmem, který český megaklub pokoří v přímém boji o nejcennější trofej.

"Slavia je v euforii, ale věřím, že ji zase rychle zchladíme," nebojí se finálového soupeře kapitán ERA-PACKu Lukáš Rešetár. "Už nás ve finále vyzývali ještě kvalitnější soupeři, a vždycky jsme odolali," dráždí finálového protivníka, kterého v základní části Chrudim porazila vysoko - 7:2 a 6:2. "Myslím, že Slavia proti nám těžko zopakuje to, co předvedla proti Benagu," naráží na excelentní výkon sešívaných v semifinále.

Papírové předpoklady opravdu nahrávají spíš chrudimskému týmu, pro který mluví především zkušenost kvalitního kádru. Že tomu tak je dokazuje pro sázkaře vypsaný kurz u společnosti Chance, generálního sponzora soutěže: na vítězství Chrudimi ve finálové sérii je kurz 1.03, na triumf Slavie 9…

"My jsme outsider, ale ERA-PACKu to nedáme zadarmo," nevzdává se slávistický trenér Martin Brychta, který má i několik titulů jako asistent na chrudimské lavičce. "Forma a naše nadšení může hrát roli. Podařilo se nám přejít přes těžkého soupeře ve čtvrtfinále i semifinále," vysvětluje a dodává, že jeho tým bude na páteční otevírací duel série připravený. "Nějaké bolístky a šrámy po semifinále tam jsou, ale máme dost času se na páteční finále připravit. Kluci se dají dohromady a všichni půjdeme do zápasu na sto procent."

Páteční souboj z chrudimské haly přenáší přímým přenosem Česká televize na programu ČT Sport, výkop je stanovený na netradičních 18:50 hod.

eFutsal.cz
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700