Vloženo dne: 5.3.2015

V pátek se na domácí palubovce v Edenu střetneme s dosavadním vedoucím týmem tabulky, Balticflorou Teplice. Ta dokázala překvapivě v letošní sezóně třikrát za sebou porazit i fenomém Českého futsalu Era-Pack Chrudim, a je tak hlavním kandidátem na finálového soupeře pro desetinásobného Mistra České republiky v letošní sezóně. V kádru má mimo českých reprezentantů Holého a Kovácze například jednoho z nejtechničtějších českých hráčů Zdeňka Slámu. Hlavní silou jsou však kvalitní zahraniční hráči, mezi nimiž jako "třešnička na dortu" figuruje jméno jednoho z nejkvalitnějších světových hráčů nedávné historie - Marcela.

Španěl s brazilskými kořeny, 41 letý útočník Marcelo, mistr světa z roku 2004, vlastním jménem Marcelo Dos Reis Soares (nar. 11.01.1974), je novou posilou Balticflory, která se letos znovu pokusí o zisk prvního ligového titulu. Kromě zmíněného titulu mistra světa má ve své sbírce i dva tituly mistra Evropy, z let 2005 a 2007. Ve svém sportovním životě rodák z brazilského Manausu vystřídal řadu klubů, včetně několika ve Španělsku, v roce 2010 zamířil do Diny Moskva, kde odehrál dvě sezóny, poté ještě rok strávil v dalším moskevském klubu, KPRF. Z něj zamířil do Anglie, kde hájil barvy týmu Baku United.

Marcelo pochopitelně má zkušenosti s českým futsalem. V letech 2004 a 2008 nastoupil na MS proti naší reprezentaci, v roce 2008 na šampionátu v Brazílii se při výhře Španělska 4:0 dokonce dvakrát zapsal mezi střelce (jednu branku tehdy našemu týmu vstřelil bývalý chrudimský trenér Daniel). Poslední vystoupení Marcela proti českému týmu proběhlo na podzim roku 2013, kdy byl v dresu Baku United u remízy 3:3 s ERA-PACKem Chrudim v UEFA Futsal Cupu. Nyní tedy tento kvalitní hráč hraje Českou nejvyšší soutěž, a v pátek se představí na naší palubovce.

V Teplicích jsme na podzim odehráli poměrně kvalitní utkání. Po prvním poločasu byl stav 1:0 pro domácí, který jsme srovnali v 5. minutě druhého poločasu. Až poté co hráči Teplic zvýšili na 2:1 jsme začali riskovat a nakonec podlehli výraznějším rozdílem. Nyní v domácím prostředí chceme Teplice překvapit několika taktickými prvky, a samozřejmě předvést bojovnost a důraz. Divály čeká rozhodně zajímavé utkání.