Autor: iDnes.cz, Foto: iSport.cz   Vloženo dne: 31.12.2014

Letošní tradiční Silvestrovské derby sice nedopadlo pro Slavii tradičními výhrami ve všech kategoriích, náš futsalový klub však měl ve dvojnásobném zastoupení v souboji internacionálů skvělou reklamu. Ivo Ulich je tradičním účastníkem silvestrovských soubojů, za fotbalovou Slavii nastupoval několik let, premiéru si ale v posledním dni roku 2014 odbyl v tomto klání také David Filinger.

Ten za fotbalovou Slavii nikdy nehrál, a svou příležitost dostal právě jako sešívaný futsalista. Před derby David řekl: "Podstatnou část futsalové kariéry jsem odehrál v jiném klubu, ovšem jsem velmi rád, že jsem přestoupil v roce 2012 do Slavie. Je to klub, který má fantastické fanoušky, a pro ně se hraje. Teď mi to umožnilo splnit si i velký sen, zahrát si silvestrovské derby po boku hráčů, kteří psali dějiny českého fotbalu."

Filinger se nesmazatelně zapsal i do historie futsalových derby. Byl prvním hráčem, který v něm vstřelil branku, a zaznamenal první hattrick. V posledním derby pak vyrovnal gólem tři vteřiny před koncem utkání, který byl navíc 250-tým v jeho futsalové kariéře.

Fotbalisté pražské Sparty v Silvestrovském derby porazili své rivaly ze Slavie jednoznačně 6:3. Tradiční exhibici tak vyhráli poprvé od roku 2011. Dlouhodobá statistika je k letošním vítězům ještě nepříznivější, uspěli totiž teprve pošesté z dosavadních 29 ročníků.

Spartě se v derby internacionálů dlouhodobě nedařilo, v předchozích 12 letech vyhrála jen dvakrát. Tentokrát však na umělé trávě v Edenu dominovala. Slavii sice hezkou střelou poslal brzy do vedení nováček derby Lukáš Jarolím, ale brzy srovnal Libor Sionko a hned na to poslal Letenské do vedení Radim Holub.

Sparta byla výrazně aktivnější, přestože se jí omluvilo hned několik kanonýrů včetně Vratislava Lokvence, Horsta Siegla či Jana Kollera. Zastoupil je však Marek Kincl, který byl na hřišti hodně vidět a ještě do poločasu zvýšil společně s Michalem Pospíšilem už na 4:1.

A když po změně stran Milan Fukal krásnou střelou přidal pátý gól, nebylo o vítězi derby pochyb. Pavel Kuka sice ještě dorážkou snížil, ale vzápětí Kincl nabil Sionkovi a ten svým druhým gólem v utkání definitivně rozhodl. Za Slavii už jen kosmeticky upravil výsledek z penalty za tři rohy Tomáš Kuchař.

„Dnes jsme spokojení, ale pro nás je už důležitější si dobře zahrát než konečný výsledek. Hlavní je, aby to bavilo nás a diváky. A to dnes platilo. Padaly krásné branky,“ těšilo bývalého kapitána Sparty Jiřího Novotného. „Vyhráli jsme, ale Slavia má stále výrazně lepší bilanci. Dnes rozhodlo, že jsme proměňovali šance. V tom byl rozdíl mezi oběma týmy,“ hodnotil.

Sparta tak Slavii oplatila prohru z minulého týdne z finále Vánočního halového turnaje, ve kterém se objevily podobné sestavy. Slavia tam však měla opory Patrika Bergera a Vladimíra Šmicera, kteří se pro derby omluvili.

„Letos jsme k tomu nepřistoupili tak jako Sparta a byli jsme prostě o ty tři góly horší. Nenaložili jsme dobře s našimi šancemi, zatímco Sparta využila téměř každou a byla lepší,“ připustil Kuka. „Je dobře, že Sparta vyhrála, aby to její fanoušky nepřestalo bavit. Dnes si to zasloužila,“ dodal bývalý kanonýr Slavie.

Derby přineslo i výtržnosti fanoušků, kteří používali pyrotechniku a v závěru se skupinky přívrženců obou celků mezi sebou popraly a zasahovat musela také policie. „Nic zas tak strašného to nebylo, i tyhle negativní věci k fotbalu prostě patří a asi se jen tak neodbourají,“ dodal Kuka.

Záznam na webu České televize!

Hráči nad 35 let (2x25 min., bilance po utkání 19-4-6):

Slavia - Sparta 3:6 (1:4)
Branky: 6. L. Jarolím, 39. Kuka, 50. Kuchař z pen. - 8. a 41. Sionko, 10. Holub, 17. Kincl, 30. Pospíšil, 35. Fukal.
Slavia: Černý - L. Došek, Hunal, Hyský, R. Janoušek, L. Jarolím, Jindráček, Klinka, Kozel, Kuka, Müller, Ulich, Kuchař, Filinger.
Sparta: Blažek - Flachbart, Fukal, R. Holub, Horňák, Mlejnský, Novotný, Pospíšil, Sionko, Stracený, Zelenka, Kincl, Týce.

Hráči nad 45 let (20x20 min., bilance po utkání 5-5-2):

Slavia - Sparta 4:3 (2:1)
Branky: 9. Čáp, 18. Příložný, 30. Hrdlička, 40. Řehák - 20.+1 Budka, 25. Kočí, 40.+1 Trval.
Slavia: Šimurka - D. Herda, P. Herda, Hrdlička, Jeslínek, Knoflíček, J. Mareš, Medynský, Ondrejčík, Příložný, Řehák, Zákostelský, Šimůnek, Veselý, Čáp.
Sparta: Bobok - Bažant, Budka, Denk, J. Jarolím, Kočí, Mistr, Mlejnek, Slaný, Trval, Vrabec, Bielik.

Text: Za použití iDnes.cz, Foto: iSport.cz
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700