Autor: Oldřich Pánek   Vloženo dne: 31.1.2013

Vinou zranění a omluvenek jsme do posledního turnaje v kategorii U-16 nastoupili s torzem týmu a pouze s šesti hráči do pole, což se zejména v prvním utkání s domácím Chomutovem projevilo a po naprosto zbytečných chybách jsme prohráli největším rozdílem v sezóně. Chomutov tak zaslouženě postoupil na Final four v této věkové kategorii. Ve druhém utkání naopak od začátku nebylo pochyb o našem vítězství a otázkou byla jen výše skóre. Plnou polovinu branek zaznamenal Dominik Nábělek. Před posledním turnajem jsme věděli, že v případě dvou výher v kategorii U-18 poskočíme na první místo v tabulce a utkání s Chomutovem jsme považovali za klíčové. Do utkání jsme vstoupili výborně a již ve třetí minutě jsme vedli o dvě branky. Poté jsme ale zcela nepochopitelně po velkých chybách vrátili Chomutov do zápasu a na naše sálovky se začala vkrádat nervozita. Přesto jsme si do poločasu znovu vypracovali dvougólový náskok. Soupeř ale ve druhém poločase snáížil a protože jsme nevyužili naše šance, výsledek utkání byl otevřený až do konce zápasu. Chomutov se odhodlal k power play a dvě minuty před koncem vyrovnal na 4:4. Protože bod pro nás nic neřešil, začali jsme ihned hrát power-play také a 17,7s před koncem strhl výhru na naší stranu Vandas.

SK Slavia Praha U16 – Sparta Chomutov U16 0:10 (0:4)
Branky: 0 – 4., 11., 13., 19., 21., 23., 30., 32., 40., 40.

SK Slavia Praha U16 – Balticflora Teplice U16 12:2 (8:2)
Branky: 4., 6., 11., 25., 26., 39. Nábělek, 13., 20., 36. Macek, 9. , 14. Šimek , 17. Petřík - 7., 20.

Sestava: Roshan - Pytloun, Veselý, Nábělek, Macek, Petřík, Šimek

SK Slavia Praha U18 – Sparta Chomutov U18 5:4 (4:2)
Branky: 2. Vandas (Šmíd) 1:0, 3. Šmíd (Čonka) 2:0, 5. 2:1, 9. 2:2, 16. Žampa 3:2, 18. Vandas (Čonka) 4:2, 25. 4:3, 38. 4:4, 40. Vandas (Hrdina) 5:4

SK Slavia Praha U18 – Balticflora Teplice U18 11:1 (5:0)
Branky: 8. Hrdina (Šmíd) 1:0, 16. Hrdina (Müller) 2:0, 17. Čonka (Hrdina) 3:0, 18. Müller (Šmíd) 4:0, 19. Hrdina 5:0, 30. Ferenc (Řehák) 6:0, 32. Řehák (Jelínek) 7:0, 33. 7:1, 35. Müller (Šmíd) 8:1, 36. Jelínek (Žampa) 9:1, 40. Müller (Řehák) 10:1, 40. Hrdina (Žampa) 11:1

Sestava: Pytloun – Hrdina, Šmíd, Vandas, Čonka, Müller, Žampa, Šimon, Ferenc, Jelínek, Halama, Řehák

V posledním utkání základní skupiny jsme šetřili hráče ohrožené 3 Žk, která by znamenala stop na další zápas, přesto jsme v utkání svého soupeře jasně převyšovali a připsali si tak tři body, které nás posunuly na první místo před Kladno. V semifinále na Final four nás tak čeká nebezpečný Torf Pardubice, ve druhém semifinále se pak střetne SK Kladno a Tango Brno.