Autor: Oldřich Pánek   Vloženo dne: 17.12.2012

V prvním domácím turnaji hraném ve sportovní hale Slavia nás čekali v obou kategoriích tři soutěžní utkání, tedy velmi náročný program. U18 nakonec získala vynikajících devět bodů, i když se ve všech třech zápasech na výhru velmi nadřela, a vítězství se nerodila snadno. V mladší kategorii jsme zaznamenali výsledky doslova jako na houpačce. Po smolné remíze s Chomutovem jsme doslova rozdrtili teplickou šestnáctku, která přijela na turnaj pozdě, narušila celý program turnaje, a poškodila zařízení haly. Naopak výrazně jsme podlehli Bohemians.

SK Slavia Praha U16 – Sparta Chomutov 3:3 (2:1)
Branky: 3. 0:1, 10.Šimek (Leitner) 1:1, 11. Špatka 2:1, 37. Pytloun (Špatka) 3:1, 39. 3:2, 40. 3:3

V utkání jsme dlouho šahali po třech bodech, kvalitní obranou podpořenou spolehlivým Roshanem v brance jsme dlouho odolávali tlaku Chomutova, bohužel dvě chyby v závěru zápasu nás stáli důležité vítězství. Přesto je výkon příslibem do dalších zápasů.

SK Slavia Praha U16 – Balticflora Teplice 9:0 (4:0)
Branky: 7. Leitner 1:0, 9. Špatka (Leitner) 2:0, 10. Šimek (Fouček) 3:0, 12. Fouček (Stibora) 4:0, 23. Gabčo (Pytloun) 5:0, 28. Špatka 6:0, 30. Slezák (Špatka) 7:0, 31. Fouček (Gabčo) 8:0, 35. Gabčo (Slezák) 9:0

V dalším utkání potvrdil náš tým výkon z prvního zápasu a se soupeřem z Teplic si poradil jednoznačným způsobem, kdy od začátku zápasu byla otázkou jen výše skóre.

SK Slavia Praha U16 – Bohemians Praha 2:10 (1:3)
Branky: 6. 0:1, 9. 0:2, 13. Šimek (Špatka) 1:2, 16. 1:3, 23. 1:4, 24. 1:5, 25. 1:6, 28. 1:7, 30. 1:8, 33. 1:9, 39. 1:10, 39. Šimek 2:10

S největším favoritem na postup do final four sehrál náš mladý tým zejména v prvním poločase slušný zápas. Ve druhém poločasu už se projevila větší zkušenost a zejména fyzická vyspělost hráčů Bohemky a nebýt několika výborných zákroků Roshana v brance prohráli bychom ještě větším rozdílem. Zejména v první polovině druhého poločasu jsme nekoncentrovaností a nedodržováním pokynů dovolili soupeři několikrát lehce skórovat. I přes vysokou prohru není potřeba věšet hlavy, ale je naopak potřeba poučit se do dalších zápasů.

Sestava: Roshan - Špatka, Leitner, Slezák, Šimek, Pytloun, Fouček, Gabčo, Stibora, Hradil

SK Slavia Praha U18 – Sparta Chomutov 2:1 (0:1)
Branky: 5. 0:1, 35.1:1 Vandas (Hrdina), 37.Müller (Šimon) 2:1

Jednoznačně nejkvalitnější utkání celého dne. Proti vyspělému a důrazně hrajícímu soupeři jsme se dlouho nedokázali prosadit, naopak soupeř využil hned našeho prvního zaváhání v obraně a tak i přes několik šancí skončil poločas 0:1. Ve druhém poločase jsme ještě více vystupňovali tempo, po ztrátě balonu jsme se ho aktivní obranou ihned snažili získat nazpátek, s tím si soupeř nevěděl moc rady a dostali jsme ho tak pod velký tlak. Přesto jsme dlouho nedokázali proměnit i ty největší šance, někdy chybělo i potřebné štěstíčko, když hostům pomohlo břevno, ale pět minut před koncem jsme se dočkali, když se po akci Hrdiny trefil Vandas. Rozhodující moment přišel o dvě minuty později, kdy se po nacvičeném signálu z autu trefil Müller. Chomutov to v závěru ještě zkusil bez brankáře, ale vyrovnat už se mu nepodařilo. Do tabulky jsme si tak připsali velice důležité tři body a zejména hra v druhém poločase, je příslibem do dalších zápasů.

Slavia Praha U18 - Teplice 4:3 (3:2)
Branky: 1. 0:1, 5. Hrdina (Ferenc) 1:1, 16. Hrdina 2:1, 18. Hrdina (Ferenc) 3:1, 19. 3:2, 31. Šimon (Ferenc) 4:2, 38. 4:3
Sestava: Pytloun - Hrdina, Vandas, Conka, Simon, Muller, Ferenc, Smid, Zampa

Po výborném výkonu v prvním zápase přišel hned v následujícím útlum. Teplice nás hned v úvodu zaskočili rychlou brankou, a i když se nám podařilo výsledek rychle otočit, tak se nám nepodařilo odskočit do výraznějšího náskoku. Výkon v utkání poznamenalo zranění Hrdiny, který ještě se sebezapřením dohrál do konce poločasu, ale v druhém už se v podstatě neobjevil. V závěru zápasu hosté snížili na rozdíl jedné branky a nakonec nechybělo moc, aby ještě vyrovnali.

SK Slavia Praha U18 – Bohemians Praha 5:2 (2:1)
Branky: 6.Vandas (Šimon) 1:0, 13. Müller (Vandas) 2:0, 20. 2:1, 29. 2:2, 32. Čonka 3:2, 36. Vandas (Čonka) 4:2, 38. Šimon (Žampa) 5:2

V posledním utkání dne jsme potvrdili roli favorita a zaslouženě zvítězili, přesto jsme zbytečně prohospodařili dvoubrankový náskok, což by se mohlo s lepším soupeřem vymstít. Soupeře jsme celkem jednoznačně přehrávali, ale nemohoucnost v koncovce a naprosto zbytečná branka v poslední sekundě prvního poločasu udržela Bohemians ve hře. I vedráním poločase jsme měli velkou převahu, přesto to byl soupeř, který po další chybě vyrovnal a začínalo se znovu. Naštěstí se za chvilku z trestného kopu prosadil dělovkou bodlem Čonka a vrátil vedení na naší stranu. V závěru zápasu se ještě prosadili Vandas se Šimonem a tak jsme si v utkání, ve kterém jsme trefili 7x brankovou konstrukci připsali zasloužené tři body a celý den tak úspěšně zakončili.