Autor: Tereza Karpíšková   Vloženo dne: 9.1.2013

Opožděný dárek k Vánocům dostali fanoušci brněnského Tanga. S 29 body se brněnští hráči nyní dělí s Benagem Zruč nad Sázavou o průběžné druhé místo. Pražské derby vyhrála Bohemians 1905 nad Slavií 5:2 a Démoni z České Lípy dostali na domácí půdě 11 gólů od FK ERA-PACKu Chrudim. Rok 2012 ukončili hráči Brněnského Tanga průběžným třetím místem. Do roku 2013 však vstoupili vítězstvím nad Benagem a postupem na dělené druhé místo. Duel mezi Tangem a Benagem Zruč nad Sázavou, byl očekávaným soubojem o druhé místo. Vítězně z tohoto utkání vyšli brněnští, kteří nasázeli do soupeřovy branky celkem 5 gólů a pouze jednou nechali skórovat soupeře. Do první velké šance se dostal sice domácí Váňa, ten ale trefil pouze tyč. Neproměněnou šanci domácích tak hosté okamžitě ztrestali dvěma a díky Buršíkovi se dostalo Brno v desáté minutě do dvoubrankového vedení. Do konce první půle se trefil ještě Seidler. I když na začátku druhé poloviny utkání snížil na 1:3 domácí hráč Holeček, při power-play Benaga se Tangu podařilo skórovat dvakrát do prázdné brány. Tango Brno a Benago tak mají shodně 29 bodů, přičemž mají Brněnští jeden zápas k dobru.

Shodným výsledkem jako ve zručské hale skončilo utkání v Kladně, kam si pro body dojel vysokomýtský Nejzbach. I přes několik šancí domácích, putovaly tři vítězné body do Vysokého Mýta. Jedinou úspěšnou střelu pro Kladno zajistil Fitzel, který proměnil nařízenou penaltu. Hosté hráli téměř posledních deset minut zápasu s pěti akumulovanými fauly. Výsledkem 1:5 tak Nejzbach oslavil osmou výhru letošní sezóny.

O jednu branku více si připsal ve 13. kole Chance Futsal ligy domácí Helas Brno, který hostil plzeňský Indoss. Tomu, že půjde o vyrovnané utkání, nasvědčoval bodový stav obou týmů. Helas nasbíral od startu sezóny 13 bodů a Indoss 12 bodů. Nakonec utkání vyznělo jasně pro domácí mužstvo. Rychlé kombinace a aktivnější hra přinesly Helasu už v první půli čtyřbrankový náskok, o který se zasloužil Klimeš, Svoboda a dvakrát Lerch. Druhých dvacet minut zápasu byla Plzeň o poznání aktivnější, ale i tak se hostům podařilo připsat si pouze jediný bod zásluhou Koce. Utkání nakonec skončilo 6:1 a brněnský Helas Plzni odskočil v tabulce na rozdíl čtyř bodů.

Propastným brankovým rozdílem skončilo utkání mezi FK ERA–PACKem Chrudim a českolipskými Démony, kteří mají na svém kontě prozatím pouze jeden bod. Po první části duelu sice vedla Chrudim jen o dvě branky, které zajistil Roman Mareš a Petr Oliva, ale už po poločase sledovali domácí fanoušci přehlídku úspěšných střel, které končili v bráně České Lípy. Po střele Michala Mareše a Cacaua propálil domácího brankáře třikrát za sebou Lukáš Rešetár, který je i letos nominován na futsalistu roku. Nakonec domácí odcházeli s jedenáctibrankovým výpraskem.

O poznání vyrovnanější utkání odehráli hráči pardubického Torfu, kteří v pátek narazili na tým Balticflory Teplice. Tepličtí hráči ukázali, že i při stavu 2:0, po prvních dvaceti minutách, není nic ztraceno. Domácí šli do druhé půle utkání s lichotivým výsledkem 2:0 a vidinou třetího vítězství v sezóně. Pardubičtí fanoušci však odešli zklamaní. Nejenže se Balticfloře podařilo během prvních čtyř minut druhé části utkání vyrovnat, ale ve 37. minutě poslal do vedení hosty druhou úspěšnou střelou Sidnei a na 2:4 zpečetil výhru Teplic v poslední minutě Rodrigo.

Výhru a tři body si připsal i favorit pražského derby Bohemians 1905. Klokani přivítali na své palubovce druhý tým hlavního města Slavii. O první gól celého utkání se postaral hráč Slavie Vandas, který po centru Matějky poslal míč přímo k tyči. Domácí odpověděli na vedení sešívaných dvě minuty před koncem první půle vyrovnávacím gólem, který si připsal Holý. Za stavu 1:1 tak odcházely oba pražské týmy do šaten. Po přestávce převzali domácí kontrolu nad utkáním a vytvořili si během šesti minut dvoubrankový náskok. Dvě minuty poté ještě zdramatizoval utkání Hrdina, který snížil náskok Bohemians 1905 na 3:2. Klokani si ovšem výhru nenechali utéct a v závěru utkání si zajistili výsledek 5:2 díky přesné střele Zapletala a špatně využité power-play hostů.

Benago Zruč nad Sázavou - Tango Brno 1:5 (0:3)
Branky: 29. Holeček - 10. Buršík, 10. Buršík, 18. Seidler, 36. Seidler, 37. Rick.

SAT-AN Kladno - Nejzbach Vysoké Mýto 1:5 (0:3)
Branky: 38. Fitzel - 13. Michalec, 17. Semerád, 17. Mareš M II., 32. Semerád, 37. Formánek.

Helas Brno - Indoss Plzeň 6:1 (4:0)
Branky: 5. Klimeš, 10. Lerch, 19. Lerch, 20. Svoboda, 28. Sýkora, 40. Svoboda - 35. Koc.

Démoni Česká Lípa - ERA-PACK Chrudim 0:11 (0:2)
Branky: 14. Mareš R., 18. Oliva, 23. Mareš M., 25. Cacau, 25. Rešetár, 30. Rešetár, 30. Rešetár, 34. Mareš M., 37. Slováček, 39. Cacau, 40. Žďánský.

Torf Pardubice - Balticflora Teplice 2:4 (2:0)
Branky: 9. Beran, 12. Beran - 24. Sidnei, 24. Victor, 37. Sidnei, 40. Rodrigo.

Bohemians 1905 - Slavia Praha 5:2 (1:1)
Branky: 18. Holý, 23. Dlouhý, 26. Holý, 37. Zapletal, 39. Holý - 12. Vandas, 28. Hrdina.