Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Pavel Jiřík st.   Vloženo dne: 23.10.2023

V Edenu v pondělí večer stříleli branky jen futsalisté s příjmením na šest písmen a začátkem s H. Filip Havrda jich dal pět, Jan Homola tři a Antonín Hrdina jednu. Slavia urputně bojujícího soupeře porazila nakonec 9:1. Jedinou branku nováčka vstřelil Lukáš Krok. Hostům celou řadu šancí vychytal Jan Žežulka, který neinkasoval ani z penalty.

Baník začal v Edenu odvážně, vysoko napadal rozehrávku Slavie, ale své šance nedokázal proměňovat. Oproti tomu slávisté se po pomalejším startu rozjeli a začali dotahovat své příležitosti do finální přihrávky na zadní tyč a přesného zakončení. Jako první se trefil po Křemenově pasu Homola, po něm dal v rychlém sledu dvě branky ve správném postavení na zadní tyči Havrda. Slavia vedla po jedenácti minutách už 4:0, když další akci dotáhl do zdárného konce znovu kapitán Homola. Jeho spolustřelec Havrda vzápětí stihl uzavřít hattrick v rozmezí pěti minut. Chomutov narážel na Žežulku, který pozorně chytal a neinkasoval ani z krátké penalty, kterou napálil Doleček do břevna.

Po přestávce hosté přišli z kabiny z novou energií a jejich aktivita se jim vyplatila, když se prudkou ránou ze šesti metrů prosadil Krok. Svěřenci trenéra Briče ale vydrželi udržet Slavii na uzdě jen do 33. minuty, kdy se na ně sesypala další smršť čtyř rychlých sešívaných branek. Havrda přidal další dvě trefy z jeho typické pozice, Homola uzavřel hattrick a skóre večera svou brankou orazítkoval Hrdina. A to ještě měl notnou smůlu hrající trenér Sláma, který napálil během zápasu břevno a tyč. Slavia si zaslouženě připsala tři body a potvrdila v Edenu roli favorita. Zápas to ale nebyl tak snadný, jak vypadá výsledné skóre.

Komentáře po utkání:

Zdeněk Sláma (trenér Slavie):
"Jsem rád, že nám tam napadaly góly, na začátku měl Chomutov šance a kdyby se dostali do vedení, tak to vypadalo jinak. Po dlouhé pauze jsme se nemohli dostat do rytmu, až asi po deseti minutách to začalo být podle mých představ, proměňovali jsme šance. Po přestávce jsme se ale přizpůsobili jejich hře a bylo to zbytečně nahoru dolů. Výsledek je nakonec super, ale myslím si, že to úplně neodpovídá průběhu utkání."

Daniel Klíma (hráč Chomutova): "Po reprezentační pauze nás čekalo venkovní utkání v Praze se Slavií. Bohužel nám toto utkání ukázalo, kde pořád máme mezery, a to je obrana. Soupeř byl produktivní a trestal naše chyby. Soupeři gratuluji a my se musíme soustředit na další utkání, kde chceme zvítězit.”

SK Slavia Praha – Oxyworld Baník Chomutov 9:1 (5:0)
Branky:
5. Homola (Křemen), 7. Havrda (Vaktor), 9. Havrda (Míča), 11. Homola (Křemen), 12. Havrda (Vaktor), 33. Homola (Kuča), 35. Havrda (Hrdina), 36. Havrda (Hrdina), 36. Hrdina (Homola) – 21. Krok
Slavia Praha: Jan Žežulka (Adam Vondráček) – Martin Brychta, Filip Havrda, Lukáš Kuča, Zdeněk Sláma, Ondřej Míča, Tomáš Kuchta, Jan Homola (C), Filip Vaktor, Antonín Hrdina, Jan Křemen. Trenér: Zdeněk Sláma
Baník Chomutov: Bohumil Klíma – Jan Nejedlý, Filip Schreiner, Danill Doleček, Daniel Klíma, Lukáš Krok, Daniel Kasal (C), Lukáš Vlach, Radek Jelínek, Petr Nový. Trenér: Jan Brič
Rozhodčí: Jiří Lasch, Alice Vévodová, Radek Dragoun
ŽK: Kuchta - B.Klíma, Vlach
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700