Autor: Chancefutsalliga.cz   Vloženo dne: 4.10.2016

Souboj velkých rivalů, Slavie a Sparty je tady. Ve středu v SH Eden od 19:00 hodin vypukne další derby pražských „S“. V minulé sezoně zvítězila dvakrát Slavia. Naváže na svou úspěšnou vítěznou sérii, nebo se Spartě podaří odvézt si z Edenu nějaké body? Utkání odvysílá v přímém přenosu program ČT Sport.

Martin Brychta (trenér, Slavia Praha):

„Očekávám od zápasu souboj na ostří nože a na doraz. Obě mužstva budou chtít vyhrát a tomu také podřídí taktiku a soustředěnost na utkání. Zápas bude mít zajisté velký náboj a věřím, že přijde hodně diváků, aby podpořili výkon obou mužstev. Bude to vyrovnané utkání, protože při derby se nějaké papírové předpoklady mažou. Osobně si myslím, že utkání bude pro diváky dobrou podívanou," prozradil svá očekávání trenér Slavie Martin Brychta.

Slávisté v minulé sezoně vyhráli obě derby. „Pokud budou hráči plnit to, co jim bude řečeno a přistoupí k zápasu tak, jak mají, tak se nebojím říct, že bychom měli uspět. Na derby už se připravujeme přeci jen více než týden. Každý zápas je ale jiný, začíná se za stavu nula-nula a bude záležet na tom, jak k zápasu hráči přistoupí," tuší trenér Slavie.

Slavia odehrála poslední soutěžní zápas ještě před reprezentační přestávkou. „I to může hrát určitou roli. Všechny tyto okolnosti mohou mít určitý vliv, ale já pevně věřím tomu, že když jde o derby, tak šance, i když my jenom trénovali a Sparta bude rozehranější, budou od úvodního hvizdu padesát na padesát. Dá se říct, že utkání bude bez favorita a půjde jen o to, kdo momentálně lépe duel zvládne a využije lépe svůj potenciál a chyby soupeře," konstatoval Martin Brychta.

David Frič (trenér, Sparta Praha):

„Derby bude bitva se vším všudy a doufám, že pro nás s vítězným koncem. Rozhodně od zápasu neočekávám nějakou futsalovou krásu a myslím si, že to bude hodně o bojovnosti a snad na konci odejdeme z palubovky šťastnější," přeje si trenér futsalistů Sparty Praha David Frič.

Sparťané věří, že Slavii tentokrát porazí. „My to nijak jako vítěznou sérii Slavie nevnímáme. Je to pro nás další zápas, jako jakékoliv další jiné utkání s příchutí toho, že tam bude velká divácká kulisa. Já si upřímně myslím, že týmy jsou vyrovnané a je určitě v našich silách zápas zvládnout a Slavii porazit," věří sparťanský kouč.

Sparta má za sebou pondělní vítězné utkání, kdežto Slavia již delší dobu na soutěžní zápas čeká. „Myslím si, že to může hrát roli v tom, že Slavie nebude tolik rozehraná. Pro nás je jedině dobře, že jsme sehráli pondělní zápas s Rádiem Krokodýl Helas Brno. Máme poměrně hodně natrénováno z letní přípravy, takže co se týče kondice, tak to pro nás určitě problém není," uvedl David Frič.

Historie derby pražských „S“:

2015/16 Sparta – Slavia 4:5 (2:1) 825 diváků
2015/16 Slavia – Sparta 6:2 (2:1) 850 diváků
2014/15 Sparta – Slavia 7:4 (3:3) 650 diváků
2014/15 Slavia – Sparta 3:3 (1:1) 700 diváků
2013/14 Slavia – Sparta 6:6 (3:3) 500 diváků
2013/14 Sparta – Slavia 6:4 (3:1) 500 diváků

Bilance Sparta vs. Slavia: 2-2-2

Střelci derby pražských „S“:

8 Michal Holeček (ACS)
6 David Filinger (SKS)
5 Martin Dlouhý (ACS)
4 Igor Vodecký (ACS)
3 Michal Vejvoda (SKS), Jan Lištván (SKS), Antonín Hrdina (SKS)
2 Jindřich Eisenreich (SKS), Pavel Novotný (SKS), Martin Doša (ACS), Pavel Stejskal (ACS), Ondřej Míča (SKS), Michal Salák (SKS), David Jošt (ACS), Zdeněk Sláma (ACS)
1 Miroslav Semerád (ACS), Tomáš Matějka (SKS), Pavel Vandas (SKS), Petr Oliva (SKS), Martin Sop (SKS), Jan Kosina (SKS), Jiří Novotný (SKS)
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700