Vloženo dne: 20.11.2012

Z utkání s fenoménem českého futsalu jsme body určitě nečekali, cíle jsme měli skromnější, a to vstřelit Era-Packu po pěti zápasech konečně branku. Bohužel se nepodařilo, a náš gólový půst proti Chrudimi narostl po prohře 8:0 na hrozivých šest utkání. Šance na vstřelení branky jsme však tentokrát měli veliké. Za stavu 2:0 se na Mellera řítil osamocený Matějka, byl faulován, ale píšťalka zůstala němá. Naopak z protiútoku jsme inkasovali potřetí. Matějka měl obrovskou šanci i ve druhém poločasu, po akci Hrdiny. Po brance volaly i dvě střely Filingera, avšak oba brankáři domácích, Meller a Ždáňský, kteří se v brance Chrudimi prostřídali, byli vždy na místě. Utkání se hrálo za trvalého tlaku hráčů Chrudimi, kteří si vytvořili mnoho gólových příležitostí, a jen fantastický výkon brankáře Kučery nás uchránil od dvojciferného výsledku. Před koncem jsme za stavu 6:0 ve snaze vstřelit čestný úspěch hráli power-play, ale naopak jsme ještě dvakrát inkasovali. V dresu domácích se představil v prvním poločasu i Petr Oliva. Nás naopak těšil výkon rekonvalescenta Kosiny.

Zvláštní poděkování zaslouží skupina fanoušků, kteří dorazili do chrudimské haly, a přes nepříznivý vývoj nás po celé utkání neúnavně povzbuzova včetně toho, že po utkání mužstvo odměnili tradiční děkovačkou. Děkujeme, a pevně věříme, že výrazné podpory se dočkáme z hlediště i v neděli, kdy nás čeká "hratejnější" soupeř v podobě Nejzbachu Vysoké Mýto.

Era-Pack Chrudim - SK Slavia Praha 8:0 (3:0)
Slavia: Kučera (Krajč) - Matějka, Hrdina, Filinger, Vandas, Havrda, Kosina, Sop, Wojnar, Čonka, Kroh.