Autor: Ondřej Zlámal   Vloženo dne: 1.5.2024

Slávisté ve třetím semifinále statečně vzdorovali mistrovské Plzni. Přestože prohrávali v poločase 0:2, dokázali vyrovnat na 2:2 a pak srovnat i na 3:3. Soupeř musel do hry vyslat i své opory, aby v poslední minutě rozhodl při power-play. Plzeň tak postoupila do finále, sešívaní se ale rozhodně za bojovný výkon ve třetím zápase stydět nemusí. Slávistické branky vstřelili Filip Klaban, Tomáš Kuchta a Martin Brychta. O tom, zda Slavia získá bronz, rozhodne výsledek druhé semifinálové série mezi Chrudimí a Helasem.

Plzeňský trenér Marek Kopecký nepostavil v úvodu do základní sestavy Tomáše Vnuka a Michala Holého, kterým hrozil případný karetní trest. Ze slávistické sestavy vypadl na poslední chvíli kvůli zranění zkušený Ondřej Míča, a tak dostal příležitost v základní sestavě další hráč ze zlaté slávistické juniorky Denis Jiří Kočovský. V brance naskočil do prvního poločasu Jan Žežulka, kterého o přestávce nahradil Adam Vondráček.

V prvním poločase padly dvě branky, obě vstřelil Kaká, tu první v 7. minutě a druhou pak v osmnácté. Šance měla také Slavia, Vaktor postupoval sám na Vahalu, jeho křížná střela těsně minula tyčku, do stejné situace se dostal také dravě hrající Filip Klaban, také on ale situaci do branky nedotáhl. Interobal po poločase tak vedl 2:0. Stav ale mohl být jiný. V době kdy Plzeň vedla 1:0 dostal do sítě míč z autového kopu Filip Vaktor, za pomoci teče plzeňského hráče, které si ale sudí nevšiml. Regulérní gól tak neuznal.

Sešívaní se nevzdali a dokázali zápas výrazně zdramatizovat. Jako první snížil ve 29. minutě Filip Klaban, který si vyměnil při kontru míč s Janem Křemenem. O dvě minuty později z přímého kopu prudkou ránou po zemi srovnal Jan Kuchta a bylo to 2:2. Interobal rychle zabral a Vitinho z hranice vápna prudkou ránou pod břevno o dvě minuty později znovu zajistil vedení pro domácí - 3:2.

Pak přišel čas Martina Brychty, který s výjimkou druhého zápasu proti Plzni skóroval v každém utkání letošního play off, a bylo to 3:3. Do hry na plzeňské straně už bez ohledu na riziko naskočili Vnuk s Holým. Oba pomohli při závěrečné power play s rozhodující akcí, kdy čtyřicet vteřin před koncem napálil míč pod břevno z levé strany Vnuk.

Do finále postupuje Plzeň, Slavia se ale v průběhu série zápas od zápasu zlepšovala, představila naplno hned čtyři své mladé hráče z mistrovské juniorky a ukázala, proč se do semifinále dostala. O tom, zda skončí na třetím místě, rozhodne výsledek druhé semifinálové série mezi Chrudimí a Helasem. Pokud dle papírových předpokladů zvítězí Chrudim, Slavia může slavit bronz.

Komentáře po utkání:

Filip Klaban (Slavia): "Pro nás mladé hráče to byla obrovská zkušenost, za kterou bychom rádi poděkovali trenérovi Slámovi. Dnes jsme už neměli opravdu co ztratit, všechni kluci to neskutečně odmakali. Jsem rád, že jsem mohl přispět brankou. Mohl jsem dát branku už v prvním poločase, ale to jsem byl v takové euforii, že jsem sám před gólmanem, tak jsem to tam napálil, ale vím, že jsem měl nahrát Filipu Havrdovi. V druhém poločase jsem už byl klidnější a dostal jsem krásnou přihrávku od Honzy Křemena a vyšlo to. Myslím si, že naše výkony měly v sérii vzestupný vývoj, bohužel tu závěrečnou power play má Plzeň skvěle nacvičenou, víme, jak ji bránit, ale je to v takové intenzitě, že se to těžko zastavuje. Myslím si, že se ale za dnešek nemáme za co stydět."

Tomáš Vnuk (Interobal): "Začátek byl dobrý, dostali jsme se do vedení, ale pak nastal problém. Nechtělo se nám bránit, a bylo to velmi dramatické. Za postup jsem rad, za hru ne."

SK Interobal Plzeň - SK Slavia Praha 4:3 (2:0), konečný stav série 3:0
Branky:  7. Kaká (Francisco Mikuš), 18. Kaká (Vitinho), 31. Vitinho (Francisco Mikuš), 40. Tomáš Vnuk (Lukáš Rešetár) - 29. Filip Klaban (Jan Křemen), 31. Tomáš Kuchta, 33. Martin Brychta (Jan Křemen)
Interobal Plzeň: Ondřej Vahala , Jakub Fořt - Lukáš Rešetár , Adam Knobloch , Dušan Künstner , Vitinho , Lukáš Křivánek , Peter Kozár , Michal Holý , Francisco Mikuš , Tomáš Vnuk , Kaká , Tomáš Buchta , Gabriel Rick, Hlavní trenér: Marek Kopecký
SK Slavia Praha: Jan Žežulka, Adam Vondráček - Martin Brychta, Tomáš Kuchta, Filip Klaban, Filip Vaktor, Jiří Denis Kočovský, Ondřej Míča, Lukáš Kuča, Jan Křemen, Filip Havrda, Zdeněk Sláma. Hlavní trenér: Zdeněk Sláma
Rozhodčí: Dragoun, Chládek, Horák
 
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700