Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Pavel Jiřík   Vloženo dne: 23.4.2024

Celkem šestnáct branek bylo k vidění během prvního semifinále v Plzni. Deset z nich vstřelil Interobal, a tak zaslouženě získal první bod v sérii. Slávistům vycházela nacvičená power play, ze které vstřelili hned pět branek, jednou se trefil také brankář Žežulka. Sešívaní se ale nikdy nedostali na takové skóre, aby průběh zápasu zdramatizovali. Trenér Sláma dal v základní sestavě prostor dalším dvěma juniorům Klabanovi a Kazbekovovi. Po vypršení trestu se vrátil do sestavy Kuchta, naopak chyběli zranění Hrdina, Jošt, Sita a kapitán Homola.

Trenér Slavie postavil do zápasu dvě čtyřky, do hry poslal naostro v základní sestavě hráče ze slávistické zlaté juniorky, do branky se vrátil Žežulka. Hosté chtěli také reagovat na plzeňskou power play s brankářem Vahalou a spoléhat na kontry z kompaktní obrany. Skóre mohl otevřít Vaktor, který postupoval sám na branku, ale míč do sítě nedostal. Připravená byla ale i Plzeň. Jako první se prosadil na zadní tyči Kozár v šesté minutě - 1:0, o minutu později zvýšil hlavou Holý - 2:0. Další dva góly během dvou minut obstarali znovu Holý a Knobloch a bylo to 4:0.

Slavia reagovala na tento vývoj s power play, kterou poprvé dohrála v 16. minutě, kdy se prudkou křížnou ránou trefil Havrda - 4:1 pro Plzeň. Interobal inkasoval poprvé v letošním play-off po 136 minutách hry. Odpovědi přišly do přestávky hned dvě, Rešetár a Vnuk navýšili skóre na 6:1 a vítězi bylo prakticky rozhodnuto.

Po změně stran Interobal k velké nevoli svého trenéra hodně polevil v obranné činnosti a Slavia nakonec druhé dějství vyhrála. Hned v úvodu druhého poločasu zvýšil Mikuš na 7:1. Ve 23. minutě při power play skóroval Kuča - už ve čtvrtém zápase za sebou a po něm také navrátilec po disciplinárním trestu Kuchta - 7:3. Bláznivá přestřelka pokračovala, Rešetár s Mikušem upravili na 9:3. Ve 31. minutě snížil Brychta, který se zatím trefil ve všech zápasech letošního play-off. Po něm se prosadil přes celé hřiště také Žežulka a bylo to 9:5. Ve 36. minutě dostal prostor k zakončení Künstner a práskl míč o tyč do sítě podesáté - 10:5. Slávisté v závěru ještě jednou dohráli svoji power play a Havrda stanovil závěrečné skóre zápasu na 10:6.

Semifinálová série pokračuje tento pátek v Edenu.

Komentáře po utkání:

Zdeněk Sláma (trenér Slavie):
"Dali jsme šest gólů Plzni, to jsem nečekal, ale zase jsme jich deset dostali. Některé z nich byly až příliš laciné, od obsazených hráčů, které jsme nedohráli důsledně soubojem, jakobychom nevěřili, že to může být dramatičtější. Potřebujeme jiné nastavení, jít do toho jako do play-off. Na druhou stranu musím pochválit mladé hráče za to, že se nebáli hrát. Jsou to pro ně cenné zkušenosti. A že jsme nehráli na šest hráčů? Nemáme na to fyzicky, dopadlo by to ještě hůř."

Francisco Mikuš (hráč Plzně): "Nebyl to pro nás úplně běžný zápas. Padlo hodně branek, hodně jsme jich dostali, ale naštěstí jsme jich dali více. Budeme se snažit o druhý bod již v pátek."

SK Interobal Plzeň - SK Slavia Praha 10:6 (6:1), stav série 1:0
Branky: 6. Peter Kozár (Vitinho), 7. Michal Holý (Tomáš Vnuk),13. Michal Holý (Ondřej Vahala), 14. Adam Knobloch (Ondřej Vahala), 19. Lukáš Rešetár (Tomáš Vnuk), 20. Tomáš Vnuk (Francisco Mikuš), 22. Francisco Mikuš (Lukáš Rešetár), 27. Lukáš Rešetár (Tomáš Vnuk), 30. Francisco Mikuš (Tomáš Vnuk), 36. Dušan Künstner - 16. Filip Havrda ( Filip Vaktor), 23. Lukáš Kuča (Jan Křemen), 25. Tomáš Kuchta (Jan Křemen), 31. Martin Brychta (Tomáš Kuchta), 36. Jan Žežulka, 39. Filip Havrda (Martin Brychta)
Interobal Plzeň: Ondřej Vahala , Jakub Fořt - Lukáš Rešetár , Francisco Mikuš , Kaká , Dušan Künstner , Gabriel Rick , Adam Knobloch , Michal Holý , Tomáš Vnuk , Vitinho , Lukáš Křivánek , Peter Kozár. Hlavní trenér: Marek Kopecký
SK Slavia Praha: Jan Žežulka (Adam Vondráček) - Martin Brychta, Lukáš Kuča, Jan Křemen, Aldiyar Kazbekov, Filip Havrda, Tomáš Kuchta, Ondřej Míča, Filip Klaban, Filip Vaktor, Jiří Denis Kočovský. Hlavní trenér: Zdeněk Sláma
Rozhodčí: Vévodová, Chládek, Dragoun
 
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700