Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Pavel Jiřík   Vloženo dne: 7.2.2023

Interobal Plzeň v Edenu potvrdil roli favorita, když si po přestávce brankami v rychlém sledu vytvořil rozhodující náskok. Jedinou slávistickou branku vstřelil v první poločase elegantní patičkou Hrdina. Za hosty se blýskl hattrickem Caio, po jednom gólu dali Seidler a Rešetár.

Před výkopem utkání proběhla minuta ticha na památku legendárního hráče a trenéra Františka Cipra.

Hrající trenér Slavie Zdeněk Sláma se musel znovu obejít bez řady svých opor, David Jošt, Jan Křemen a Zdeněk Sita sledovali utkání jen v hledišti, Záruba byl pouze na lavičce. Naopak v dresu Interobalu už naplno do sestavy naskočil uzdravený Tomáš Vnuk. V úvodu zápasu byli aktivní hlavně obě nedávné brazilské posily, Caio po nahrávce Dieceho také otevřel ve třetí minutě skóre. Slavia odpověděla v osmé minutě, kdy Antonín Hrdina parádní patičkou vyrovnal po přesném Vaktorově pasu. Další branka před přestávkou už nepadla, i když Diece a Caio nastřelili tyčku a velkou Rickovu šanci zlikvidoval pohotovým zákrokem Jan Žežulka. Slavia zase nevyužila slibný brejk Homoly. Další šance pochytal Vahala.

Po přestávce Slavia opět zaspala začátek poločasu a hosté své šance důsledně proměňovali. Seidler, Caio a Rešetár během sedmi minut svými brankami navýšili vedení hostů na 4:1. Naopak na druhé straně slávistické příležitosti končily zákroky Ondřeje Vahaly, který za svá záda nepustil Hrdinovu střelu, Slámovo dvojité zakončení a Ševčíkovu ránu ze dvou kroků. Posledním střelcem byl nakonec Caio, který uzavřel ve 31. minutě svůj hattrick. Na slávistické straně pak do hry naskočil kapitán U19 Filip Tilinger. Hosté i v druhém poločase dvakrát nastřelili konstrukci branky.