Autor: Ondřej Zlámal   Vloženo dne: 15.3.2019

Slavia v domácím prostředí splnila roli favorita a zvítězila nad Bazookou Uherské Hradiště 8:5. Marko Radovanovič se blýskl hattrickem, Daniel Klíma přidal ke své brance hned tři asistence. V brance dostal tentokrát přednost Jan Žežulka, poprvé se ve VARTA futsal lize představil Martin Pytlíček. Hodně prostoru na hřišti dostala čtveřice Klíma, Hájek, Sita, Jošt.

Skóre otevřel Uroš Krasnič, který z levé strany propálil Čtvrtníčka po Klímově přihrávce. Slávisté v úvodu hned třikrát nastřelili tyč, a tak došlo na vyrovnání, po samostatném úniku prostřelil Žežulku Tomáš Ťok. Vedení na domácí stranu strhl dvěma góly Marko Radovanovič mezi sedmou a devátou minutou. Na jednu mu přihrál Klíma, na druhou Pršič. Do poločasu přidal ještě čtvrtou branku David Jošt, opět po přihrávce Klímy.

Po přestávce dostali prostor juniorští reprezentanti, Žežulku v brance doplnili na hřišti Hájek, Klíma a Sita. Poprvé naskočil do hry i Martin Pytlíček, který ale nastupoval ve formaci se zkušenými hráči Homolou a Zárubou.

Ve druhém poločase se znovu ozvali hosté, z penalty se trefil Sopůšek, na jeho branku odpověděli Klíma a Martin Směřička, který při oslavě oslavil také nedávné narození svého syna. Parádní akci přidal také hostující brankář Čtvrtníček, který se trefil z dálky. Slávistický počet branek ještě navýšil prudkou ránou pod břevno Záruba, Radovanovič završil hattrick. Za hosty se prosadili také Slaný a ještě jednou Ťok. Diváci tak při děkovačce oslavili výhru 8:5.

V tuto chvíli je jasné, že Slavia skončí po základní části na čtvrtém místě.

Komentáře po utkání:

Ivan Šarkozy (Bazooka):
Slavia držela míč, my jsme jenom bránili a čekali jenom na protiútoky. Rozhodlo to, že jsme nebyli před naší brankou důrazní a neproměňovali své šance.

Daniel Klíma (Slavia, branka a 3 asistence):
Vyhráli jsme, to je nejdůležitější, ale s hrou asi moc spokojeni být nemůžeme, dostali jsme příliš mnoho zbytečných branek. Marko Radovanovič dal hattrick, je dobře, že mu to tam začíná padat, bude to do play-off užitečný hráč i střelec. Jsme rád, že jsme my mladší hráči dostali tolik prostoru ve hře, pomůže to našemu sebevědomí."

SK Slavia Praha – Bazooka Uherské Hradiště 8:5 (4:1)
Branky: 1. Krasnič (Klíma), 7. Radovanovič (Klíma), 9. Radovanovič (Pršič), 16. Jošt (Klíma), 21. Klíma (Jošt), 24. Směřička (Homola), 32. Radovanovič (Leovski), 36. Záruba – 6. Ťok, 21. Sopůšek (pen.), 28. Čtvrtníček (Sopůšek), 35. Slaný (Sopůšek), 38. Ťok (Sopůšek)
Slavia: Žežulka (Karpiak) – Klíma, Pytlíček, Směřička, Jošt, Sita, Pršič, Leovski, Radovanovič, Krasnič, Homola (C), Záruba, Hájek
Uherské Hradiště: Čtvrtníček – Šarközy, Bulušek, Slaný, Maniatis, Neméth, Ťok, Sopůšek (C), Ťažký
Rozhodčí: Čurda, Lafek
 

 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700