Autor: Ondřej Zlámal   Vloženo dne: 18.10.2018

Poprvé v historii klubu zvítězila Slavia v přípravném zápase v Edenu proti slovenskému týmu. Stalo se to ve čtvrtek, kdy červenobílí futsalisté otočili vývoj utkání proti Pinerole Bratislava a vyhráli 6:3. V Edenu se hrálo hodně svižné utkání, které mělo regulérní soutěžní tempo a nechyběly v něm emoce a jiskry. Hosté šli do vedení ve druhé minutě, kdy Hájek z úhlu prostřelil Žežulku. Slávisté ale po pěkné kombinaci srovnali v páté minutě, trefil se kapitán Homola. O minutu později se proti svým krajanům trefil také Směřička a Slavia vedla 2:1. Vedení navýšil ve 14. minutě přesnou ránou Veljkovič.

Pinerola dvě minuty před koncem poločasu snížila, skóroval Rick. Po přestávce ale přišly další slávistické branky – Dodo vybojoval míč při napadání rozehrávky soupeře a zvýšil na 4:2, svojí druhou branku pak přidal Veljkovič – 5:2.

Hosté začali hrát power-play s Rickem jako brankářem v poli, ale slovenského gólmana Karpiaka, který odchytal druhý poločas, překonali jen jednou. Naopak do prázdné branky dovezl míč Směřička. V závěru se do hry dostali také slávističtí dorostenci Sita, Hájek a Klíma.

SK Slavia Praha – Pinerola Bratislava 6:3 (3:2)
Branky: 5. Homola (Leovski), 6. Směřička, 14. Veljkovič (Krstevski), 22. Dodo 24. Veljkovič (Leovski), 31. Směřička (Krasnič) – 2. Hájek (Mimi), 18. Rick (Mimi), 40. Hájek (Kyjovský)
Slavia: Žežulka (21. Karpiak), Garčár – Klíma, Krstevski, Směřička, Jošt, Sita, Pršič, Leovski, Dodo, Krasnič, Homola, Veljkovič, Záruba, Hájek
Pinerola: Herko – Brndiar, Rick, Petterson, Mimi Silva, Kozár, Vitinho, Kyjovský, Štrbák, Čeřovský, Hájek, Wesley