Autor: Ondřej Zlámal, foto: Nikol Kuncová   Vloženo dne: 30.9.2017

Slávisté v pátek večer s velkým přehledem splnili roli favorita. Nováčka 1. FUTSAL ligy Olympik Mělník přehráli a nastříleli mu osm branek. Svěřencům Nenada Veljkoviče se dařily přesné kombinace, vytvářeli si šance a proměňovali je. V druhém poločase zažili ligovou premiéru přímo na palubovce také mladí hráči Jan Žežulka a Daniel Hájek.

První dvě velké šance měl v zápase kapitán Jan Homola, otevření skóre ale přenechal svým spoluhráčům. Už ve druhé minutě napálil míč z voleje po rohovém kopu Antonín Hrdina a domácí vedli. O devět minut později autor první branky nahrál Martinu Směřičkovi a ten přidal druhou branku.

Další dva střelecké zásahy měly stejné obsazení – Martin Brychta nahrál dvakrát Jiřímu Novotnému, který završil slávistické vedení o přestávce na 4:0. Na něm měl také velký podíl brankář Václav Kubíček, který zlikvidoval šance hostů, kterých ale bylo minimum. Slavia zcela kontrolovala hru a její vývoj.

Po přestávce se trefil také Homola, kterému míč před odkrytou branku poslal po úniku po pravé straně Směřička. Mělníku se podařilo překonat Kubíčka po půlhodině hry, Gabčo uvolnil Babováka, který zakončoval do odkryté branky.

Minutu na to se trefil také Vojtěch Turek, který vystihl nepřesnou rozehrávku hostů a z první poslal míč nechytatelně do sítě. V této fázi utkání se na hřiště dostali mladí hráči – František Sedláček a premiéru si odbyli také junioři Daniel Hájek (1998) a Jan Žežulka (2001). Právě mladý brankář nahrál Janu Lištvánovi na sedmou branku. V určitých fázích hry, hrála slávistická sestava ve druhém poločase v sestavě Turek, Hájek, Sedláček, Hrdina, tedy ve velmi mladém složení.

Skóre pátečního zápasu uzavřeli nakonec Ondřej Míča z penalty z 10 metrů a hostující Malák, který zkorigoval stav na 2:8. Slávisté zvítězili zaslouženě, k zápasu přistoupili koncentrovaně a nepolevili ani za rozhodnutého stavu, Mělník v zápase především sbíral zkušenosti.

Komentáře:

Nenad Veljkovič (trenér Slavia): Zápas jsme odehráli tak, jak jsme chtěli, kombinovali jsme a vytvářeli si šance, které se nám dařilo proměnovat. V závěru jsme nasadili také mladé hráče, s jejich výkonem jsem také spokojený, přispěli k vysokému vítězství. V domácím prostředí musíme vítězit, jsem rád, že jsme i za rozhodnutého stavu nepolevili a ukázali ten správný přístup k takovému zápasu.

Aleš Soumar (Mělník): Slavia je úplně někde jinde. Na jednu stranu jsou tyto zápasy obrovská zkušenost, protože nám ukazují rozdíl mezi druhou a první ligou. Osm obsažených branek vypadá hrozně, ale v těchto zápasech o záchranu nehrajeme. Čekají nás důležitější zápasy, do kterých nám tato utkání mohou pomoct, aby jsme v nich nedělali takové chyby jako jsme udělali dnes.

SK Slavia Praha - Olympik Mělník 8:2 (4:0)
Branky: 2. Hrdina (Směřička), 11. Směřička (Hrdina), 13. Novotný (Brychta), 18. Novotný (Brychta), 28. Homola (Směřička), 31. Turek, 35. Lištván (Žežulka), 36. Míča - 30. Babovák (Gabčo), 39. Malák (Surmaj).
SK Slavia Praha: Kubíček (Žežulka) – Brychta, Směřička, Novotný, Sedláček, Turek, Arsovski, Lištván, Homola, Míča, Hrdina, Hájek.
SK Olympik Mělník: Jenč (A. Soumar) – Malák, Buzek, Prejsa, Sváta, Gabčo, Němec, Babovák, Koubek, Stýblo, Prieložný, D. Soumar.
Rozhodčí: Čurda, Nagy
 

 
  
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700