Autor: Slaviafutsal.cz   Vloženo dne: 17.1.2011

Jetbullfutsalliga.cz - Přelom ledna přinesl futsalovým klubům velmi rušný program. Kromě kompletního 17. kola se v neděli ještě hrála dohrávka 15. kola a podařilo se tak srovnat tabulku z pohledu odehraných utkání. Na jejím čele pochopitelně setrvává ERA-PACK Chrudim, který po středeční výhře na půdě druhých Teplic zvítězil i v neděli v Plzni nad Indossem 4:9. Velmi důležité utkání 17. kola se odehrálo v Brušperku, kde je doma Jistebník. Domácí, kteří stále mají šanci na postup do play-off, zaváhali s pražskou Slavií (0:5) a ta si tak připsala cenné body v boji o záchranu,

kam se díky špatným výkonům v poslední době propadla. Souboj byl zajímavý o to víc, že proti sobě stanuli dva trenéře reprezentační U-21 - domácí Radek Korený a hostující Martin Brychta. “Naše přání, se kterými jsme do zápasu vstupovali, bohužel zůstala v kabině, o osudu utkání rozhodla už první čtvrthodina,“ řekl po utkání domácí kouč Korený. Během ní jeho svěřenci třikrát inkasovali a dvěma góly pečetila Slavia svou výhru v závěru utkání.

Prestižní souboj se hrál v Praze, kde Bohemians hostili po čtyřzápasové sérii bez bodu silného protivníka - Benago Zruč n/S. A “Klokani“ svou sérii zlomili, vyhráli 2:1, když branky stříleli v první a poslední minutě prvního poločasu zkušení reprezentanti Dlouhý a Kopecký. “Pokud takhle budeme hrát dál, tak to bude pro některé hráče v Benagu konečná. Chápu, že se může prohrát, ale se vztyčenou hlavou,“ zlobil se na klubovém webu trenér Simitči.

Právě Bohemians jsou výjimkou v jednom směru - všechna utkání 17. kola, i nedělní dohrávku, totiž vyhrály hostující týmy. Radost z toho nemají zejména v Třinci, protože poslední tým tabulky podal proti Tangu dobrý výkon s řadou šancí, jenže koncovka domácím nevycházeli a jediný jejich gól při prohře 1:2 si Tango Brno vstřelilo samo. V dresu hostů se opět blýskl mladík Michal Mareš, který zaznamenal obě branky vítězů.