Autor: Slaviafutsal.cz   Vloženo dne: 2.12.2010

Futsalslovakia.sk - (jch) Zápas začal náporom Chrudimi a už 2. minute domácí prehravali. Slavia sa okamžite vrhla do útoku a po šanci Kosina mohlo byť vyrovnane. Ale to bolo zo strany domácích na dlhé minuty všetko. Otiaže zápasu prebral Chrudim, ale buď domácích záchranila žrď , Bouška, alebo to skončilo vedľa bránky. V 11. minúte sa skre už po druhý krát menilo v prospech ERA-PACKU. Do konca zápasu vsietili hostia ešte dva goly. Ku koncu polčasu mohli domáci upraviť po priležitostiach Bejdy a Holečka.

Bohužial pre Slaviu sa tak nestalo a išlo sa do kabin za stavu 0:4. V druhom polčase na jeho začiatku, ako keby boli hostia ešte myšlienkami v kabine, a mohli inkasovať po hlavičke Beranka. Prebrali sa tiež domáci divací ktorí boli do tej doby ticho. Hostia potom zabrali, mali priležitosti hlavne Rešetárom, ktorý svojími klasickými klučkami motal hlavu obrancom Slavie. Možno s uspokojením, že se nemôže nič stať v rozsiahu od 27. - 30 min. prestali hostia hrať. Varovanie prišlo z futsaliek Beránka a Kosiny ktorý svoje šance ešte nepremenili. V 30. min. sa skore menilo a Popelka v tiesni dal vlastný gol 1:4. Až gól hostí prebudil a z velkého tlaku v 33. a 34. minute upravily na 1:6. Domáci sa snažily niečo so zápasom urobiť, hlavne Matějka a tiež Holeček, ale domácim nebolo súdené skórovať. Naopak Cacau v 37. min. upravil na konečných 1:7 pre hostí. Slavia v snahe vypočut svojích fanúšikov začala hrať power play a Hrdina mohol skorovať. ERA-PACK vyhral zaslužene pretože bol po celý zápas lepší. Pochvalu si zasluži Slavia hlavne za druhy polčas a nebyť nemohucnosti, mohol byť výsledok pre nich krajší.

Lukáš Rešetár: Sme rádi že sme tento zápas zvládli po náročnej ceste z turnaja UEFA futsal Cup. Rozhodol prvý polčas kde sme dali štyri goly a tím praktický zápas rozhodli. V druhom polčase sme už stretnutie už len dohravali.

Tréner Slavie Praha Brychta: Trápi nás predovšetkým finalna faze, presnosť prihrávok a tiež nepremeňovanie šancí. Myslím že sme boli Chrudimi dôstojním súperom a niektorých častiach sme boli vyrovnaním superom.

SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim 1:7 (0:4) (dohrávka 5. kola)
goly: 2. min. Rešetár 0:1, 11. min. Bouška 0:2, 17. min. Mikan 0:3, 20. min. Popelka 0:4, 30. min. Popelka 1:4 vlastný gol, 33. min. Mikan 1:5, 34. min. Rešetár 1:6, 17. min. Cacau 1:7
Rozhodcovia: Melničuk, Sládek
Počet divákov 150
Zostava Slavie Praha: Loffler, Knobloch-Wojnar, Beránek, Pacheco, Holeček, Bejda, Hrdina, Zapletal, Matějka, Kosina, Svátek
Zostava ERA-PACK Chrudim: Ždánský, Meller-Popelka, R. Mareš, Cacau Max, Bouška, Vladyka, Mikan, Rešetár, Kroulik