Autor: Slaviafutsal.cz   Vloženo dne: 29.10.2010

Tak jako v předešlém kole proti Jistebníku, jsme v derby odehráli velmi špatně první poločas. Chyběl nám pohyb, s míčem i bez míče, sami jsme se dostávali pod tlak, hloupě chybovali, a soupeř z toho těžil. Sportovně musíme přiznat, že hráči Bohemians byli v prvním poločasu jednoznačně lepším týmem, měli i další šance, a skóre mohlo být i výraznější, než nakonec poločasových 2:0. Ve druhém dějství jsme se zvedli, tlačili na branku soupeře, ten však výborně bránil, a narozdíl od nás nechyboval. Přesto jsme se dvakrát dostali do hry, ovšem vyrovnat jsme nedokázali.

Utkání předcházelo utkání osobností, ve kterém nastoupil i Vladimír Šmicer. Poté začalo samotné futsalové derby, ve kterém jsme byli administrativně hosté, avšak ve skutečnosti domácí. Fantastické publikum, které doslova našlapalo sektor "hostí" nás po celé utkání skvěle povzbuzovalo, hráči však první poločas odehráli jakoby laxně, bez pohybu, důrazu, a týmového ducha.

Po obrovské chybě Stanislava Bejdy se dostal do pozice tváří v tvář Knoblochovi Václav Bellada a prudkou ranou k tyči otevřel skóre. Dál jsme vyráběli v obraně chyby, Vodeckého střelu vytáhl Knobloch na břevno. Udeřilo až před koncem poločasu. Holeček u lajny nedůrazně atakoval Šnídla, ten nastřelil míč před branku přes Hrdinu, a Junek kolenem propasíroval míč za záda našeho brankáře.

Ve druhém dějství Bejdu nahradil Pacheco, a naši hru výrazně oživil. První obrovskou příležitost měl Zapletal, kterému však stahovačku famózně chytil Jaroslav Bellada. Když po autu snížil Holeček na 2:1 zdálo se, že se můžeme vrátit do utkání. Zahodili jsme však několik šancí. Holeček nastřelil tyč, Matějka sám před prázdnou brankou nedokázal vystřelit, Hrdina mířil z vyložené šance vedle a poté nad... a tak přišel trest. Opět jsme pod tlakem zaváhali v obraně, Dlouhý krásně našel Frohnu a ten zvýšil.

V závěru jsme začali hrát power-play, a zkoušeli vydřít alespoň remízu, která by asi nejvíce odpovídala dění na hřišti. Bejda po souhře celé pětice opět snížil na 3:2. Chvíli poté Matějka výborně našel na zadní Holečka, ten však místo vyrovnaná odevzdal míč brankáři Belladovi, který se trefil přes celé hřiště a utkání rozhodl.

Záznam utkání na webu České televize naleznete zde !

Bohemians 1905 - SK Slavia Praha 4:2 (2:0)

Branky: Bellada V., Junek, Frohna, Bellada J. - Holeček, Bejda

Slavia: Knobloch, Loffler - Bejda, Oliva, Beránek, Matějka - Zapletal, Hrdina, Ulich, Holeček - Pacheco, Kosina.

Komentář z eFutsal.cz:

Středeční derby mezi Bohemians 1905 a Slavií přineslo zajímavý souboj, ve kterém nakonec triumfovali domácí hráči. Utkání mělo výbornou atmosféru a zaplněné tribuny viděly šest branek. Utkání se odehrálo ve výtečné atmosféře, kterou tentokrát tvořili především hostující fanoušci, kterých přišlo víc než těch domácích. Oběma soupeřům chyběly jedny z opor - na straně domácích Marek Kopecký, hostům Jiří Novotný. V prvním poločasu se více prosazovali domácí, kteří si vytvořili velký tlak a vytěžili z něj dvougólový náskok, který byl zasloužený a rozhodně mohl být vyšší.

Jenže po změně stran vyběhla na hrací plochu jiná Slavia. Zatlačila domácí celek na jeho polovinu, ale dlouho se jí nedařilo srovnat skóre. To už domácí hráli bez zraněného Václava Bellady, který si poranil rameno. Až Holečkovo snížení přineslo utkání další rozměr a hosté se snažili o vyrovnání, jednou dokonce nastřelili břevno. Jenže pak přišel klíčový okamžik utkání, kdy Slavia při rozehrávce ztratila míč, Dlouhý si ho posunul dopředu a našel volného Frohnu, který zvýšil na 3:1. Sešívaní poté sáhli k power-play, která jim vyšla a snížila na 3:2, poslední slovo měl ale domácí brankář Jaroslav Bellada. Ten zachytil míč a poslal ho přes celé hřiště do prázdné branky.

Až tato situace definitivně rozhodla dramatické utkání, ve kterém byla Slavia sice kvalitním soupeřem, ale domácí kralovali celý první poločas a měli i velmi dobrou osmiminutovku po svém zvýšení na 3:1. Pochvalu si zaslouží i diváci, kteří utkání vyzdobili velmi dobrou atmosférou. Domácí se tak dostali na třetí místo tabulky, kde jsou jen o skóre za Benagem, Slavia zůstává na pátém místě. Oba středeční soupeře pak čeká tento ještě po jednom ligovém utkání, Klokani jedou již v pátek na půdu Jistebníku, Slavia hostí v neděli večer Třinec.

 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

 

Kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696; EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700