Autor: Daniel Kolman   Vloženo dne: 24.1.2010

Neskutečně dramatický závěr prožili hráči i fanoušci českého reprezentačního výběru v klíčovém utkání Mistrovství Evropy futsalu FIFA v Maďarsku s domácím týmem o postup do čtvrtfinále. Naše mužstvo muselo zvítězit, prohra i remíza znamenala předčasný a potupný odjezd domů. A zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Ve hře 4 na 4 nás Maďaři přehrávali, byli lepším týmem, našim hráčům chyběl pohyb, důraz, agresivita a bojovnost. Poté co Meller poněkud lacino inkasoval od autové čáry, a Polášek propadl při bránění, jsme poločas prohráli 0:2. Ani druhý nezačal nejlépe.

Po další inkasované brance jsme začali hrát poer-play s Kopeckým místo brankáře, a do prázdné branky dostali čtvrtý gól. To už na náš postup sázel málokdo. Český reprezentační tým, ale dokázal vstát z mrtvých. V power-play jsme dokázali vstřelit pět branek v řadě, a dvě minuty před koncem vyhrávali 5:4!!!! Belej se Slámou však nepochopitelně odkryli při power-play soupeře celý kraj hřiště, a půl minuty před koncem po vyrovnání na 5:5 opět postupoval domácí tým. Naši opět přistoupili ke hře bez brankáře, a postupovou branku vydřel Kopecký!!!!

Ve čtvrtfinále se střetneme s jedním z favoritů celého šampionátu - Itálií.