Autor: Daniel Kolman   Vloženo dne: 10.1.2010

Poněkud kruté prohry jsme se dočkali na půdě Torfu Pardubice, kde jsme domácím podlehli 6:0, po nerozhodném poločasu 0:0. V prvním poločasu viděli diváci zcela vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Na naší straně jich v součtu prvního dějství asi bylo "o chloupek" více, ale štěstí které se od nás odvrátilo nám neumožnilo skórovat. Do černého nakonec nemířili ani domácí, a tak poločas skončil poněkud nefutsalově 0:0. Ve druhém dějství začali naopak mít více ze hry Torf, skóre se však opět dlouho neměnilo, a bylo více než jasné, že zápas rozhodne první branka.

Tu nakonec vstřelil Hrdina, ovšem do vlastní sítě poté, co sám ve středu hřiště riskantně rozehrával míč který domácí vypíchli a šli do rychlého protiútoku, který zakončovali prudkou přihrávkou na zadní tyč, kterou vracející se Hrdina usměrnil do Knoblochova protipohybu. Do konce zápasu zbývalo 10 minut, a tak jsme se snažili výsledek zvrátit. Dva rychlé precizně zakončené protiútoky však znamenaly další dvě branky v naší síti. Ještě jsme se pokusili o power-play, ve které domácí navýšili skóre na pro nás hrozivých 6:0. Gratulujeme soupeři k vítězství.

Příjemným překvapením byly výkony obou nových hráčů. Jaroslav Malý ukázal důraz, ve hře nic nevypustil, a dostal se do několika střeleckých příležitostí. Dá se říci, že byl pro Kašpara v brance domácích asi největším nebezpečím. Futsal se velmi rychle učí. Možná byl až příliš přemotivovaný, a tak se do jeho koncovky vkradla nervozita. Luděk Zelenka překvapil svojí herní disciplínou především co se týče defenzívy. Neztrácel balóny, také se několkrát prosadil do zakončení a ukázal, že bude nebezpečným hráčem.

Torf Pardubice - Slavia Praha 6 : 0 (0 : 0)

Rozhodčí: Kaštánek Libor (8,3), Smreček Ladislav (8,3). Delegát: Strnad Karel Diváků: 250
Branky: 28. Sklenář Václav (Netolický Roman), 33. Urbanec Tomáš (Fidra Jan), 34. Sklenář Václav, 37. Fidra Jan, 39. Melechovský Aleš (Sklenář Václav), 40. Sklenář Václav
ŽK: 0 - Kracman Matěj, Kosina Jan, Zelenka Luděk
Torf Pardubice: Kašpar Jiří, Malý Roman, Melechovský Aleš, Beran Jiří, Jeřábek Jan, Urbanec Tomáš, Sklenář Václav, Fidra Jan, Netolický Roman, Kostka Vlastislav, Konečný Roman, Nachtigal Petr Trenér: Milan Růžička
Slavia Praha: Knobloch Ondřej, Bejda Stanislav, Hrdina Martin, Kracman Matěj, Matějka Tomáš, Kosina Jan, Pacheco Davide, Holeček Michal, Šturma David, Malý Jaroslav, Zelenka Luděk, Kokeš Filip Trenér: Stanislav Bejda