Autor: Michal Pavlík   Vloženo dne: 14.1.2014

Vynikající futsalista a bývalý reprezentant David Filinger i v šestatřiceti letech dokazuje, že patří k ozdobám CHANCE futsal ligy. Dal tři branky a na jednu přihrál Vandasovi, hecoval a bavil diváky, neodpustil si ani emoce vůči rozhodčím. Na hřišti prostě exceloval a díky němu Slavia neodešla z derby bez bodu.

Davide, opět jste měl ve velkém utkání hlavní slovo. Jak jste si zápas užil?
Tohle derby jsem si užil náramně. V prvním derby jsem dal dva góly a dnes tři. O ty branky až tak nejde, raději bych je vyměnil za vítězství. Myslím si, že šlo o jedno z nejlepších televizních utkání letošní sezony. Padlo dvanáct branek a diváci se bavili jak v hale, tak i u televizních obrazovek.

Jak byste zhodnotil svůj výkon? Dal jste tři branky a na jednu přihrál.
Od toho jsem na hřišti. (smích) Už jsem starý dědek. V neděli mi bylo šestatřicet. Svůj výkon raději hodnotit nebudu, protože v mém věku se to už nedělá. (smích) Dnes jsem však se sebou výjimečně spokojený. Po dlouhé době se mi dobře běhalo. Musím poděkovat i mančaftu, který zápas odmakal a díky tomu jsem udělal čtyři body.

Kterou z dnešních vašich branek byste vybral jako nejhezčí?
Ježíšmarjá, já už si ani nepamatuji, jakou jsem dal tu třetí. (smích) Nejprve jsem dvakrát vystřelil z dálky. Ty střely se mi povedly. Ani jsem nemířil. Prostě jsem pálil na zadní tyč, aby to někdo tečoval. Obě rány zapadly do brány. Asi bych nakonec vybral ten třetí gól, který byl těžký. Střílel jsem zblízka. Mário Vozár je výborný brankář a dobře mi vyběhnul pod nohy, takže jsem musel balon zvednout pod břevno, což se povedlo.

Jak moc vám chyběl kapitán Petr Oliva?
Oliváč nám chyběl hodně. Také jsme ho v kabině za čtvrtou žlutou kartu profackovali. (smích) Kdyby dneska hrál, tak bychom byli silnější.

Co jste říkal na atmosféru derby? Došlo i na jednu menší dýmovnici, která zakouřila halu.
Mně kouř nevadí, protože jak víme, občas kouřím. Běhalo se mi v tom hned lépe. (smích) Atmosféra byla fantastická. Stejně jako při prvním derby. Jak tábor Sparty, tak kotel Slavie skvěle fandily. Takto by to mělo být. Žádné problémy a vše proběhlo ve slušnosti. Jedna dýmovnice k tomu patří. Nikomu se nic nestalo. Sparťanům i slávistům musím obrovsky poděkovat.

Otázka play off se po derby nijak nerozlouskla. Co podle vás bude klíčové v dalších bojích?
V pátek jedeme do Plzně. Tam to určitě hodně napoví. Musíme získat tři body, ale zápas bude nesmírně těžký. My jsme už zachránění, takže jsme v klidu, ale samozřejmě chceme jít do play off.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Rychlý kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA o.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696  EČ: 140906
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Tel.:+420 728 171 713
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700