Vloženo dne: 28.7.2013

Jak jsme již včera oznámili, do klubu se z ročního hostování v Era-Packu Chrudim vrací jeden z našich historicky nejlepších hráčů, a bývalý kapitán Petr Oliva. Hráč, který měl přímý vliv na záchranu našeho klubu v době kdy hrozil z ekonomických důvodů sestup do nižších soutěží. Petr měl před rokem ambice trénovat v opravdu špičkovém mužstvu, zahrát si UEFA Futsal Cup, být dobře připraven pro reprezentaci, čemuž podřídil hodně věcí a my jsme mu žádné překážky do cesty nekladli. I o tom co se povedlo a co ne je dnešní rozhovor.

S jakými pocity do Slavie přicházíš zpět?

S pocitem, že se vracím domů. Do týmu, ve kterém jsem s futsalem začínal, zažil jeho vzestup, ale také klinickou smrt. Do týmu, který mi umožnil angažmá v Chrudimi a díky kterému jsem se dostal do reprezentace. A také mezi kluky, kteří nejsou pouze futsalovými kamarády, ale blízkými přáteli. V neposlední řadě pak s velkou motivací ukázat, že futsal stále umím a dokázat lidem, kteří mě již odepsali, že to bylo předčasné.

Znamená pro Tebe Slavia něco víc než ostatní kluby?

Myslím, že jsem již odpověděl. Ano, Slavia je futsalovým klubem mého srdce.

Je Slavia do které přicházíš jiná, než ta ze které jsi odcházel?

Jiná je. A to hlavně z pohledu ekonomického. Díky práci vedení se stala klubem stabilním, což je nesmírně důležité pro budoucí růst. Určitými změnami prošel i kádr. Je zde jiný trenér, přišel zkušený Filinger, nadějní Eisenreich s Brychtou a ukazovat v čím dál lepším světle se začali mladí odchovanci. Naopak dočasně bohužel skončil Martin Hrdina. Stejné pak zůstalo to, že je Slavia týmem zvučného jména, který má chuť a ambice se zlepšovat a nalákat fanoušky do ochozů.

Bylo pro vedení klubu složité, přemluvit Tě k návratu?

Přemlouvání k návratu bylo dlouhé, to ano. Ne, však z toho důvodu, že bych se přemlouvat nechal. Potřeboval jsem si sám vše důkladně zvážit a ke konečnému rozhodnutí došel až po několika týdnech.

Je Oliva vracející se do Slavie jiný, než Oliva který z ní odcházel?

Je o rok starší... Ale také o rok zkušenější a věřím, že také o krok lepší. Lidsky je stejný, což je, jak jsme se s vedením a oporami týmu shodli, pro Slavii nejdůležitější.

Co hrálo v Tvém rozhodování největší roli?

Největší roli hrály jednoznačně studijní povinnosti. Ostatní body a to, ať už neustálé dojíždění, osobní život nebo menší herní vytížení, byly na druhém místě.

Jaký byl ten "chrudimský" rok?

Rok v Chrudimi hodnotím pozitivně. Ačkoliv jsem byl několikrát zraněný, nezahrál jsem si UEFA Futsal Cup, nejel na MS v Thajsku ani na Akademické MS a z předsezónních cílů tedy vlastně pouze získal s Chrudimí titul, rozhodnutí jít do Era-Packu nelituji. Zahrál jsem si v jednoznačně nejlepším českém klubu, hrál a trénoval s bratry Marešovými, Brazilci a dalšími a okusil futsal na vysoké úrovni. Každý trénink byl nesmírně kvalitní a motivující. Nejvíce si pak tohoto roku vážím jako životní zkušenosti. Nové životní situace a lidé, které potkává, dělají člověka člověkem. Na Chrudim budu vzpomínat v dobrém a všem, kteří k tomu přispěli, děkuji.

Jaká bude Tvá role ve Slavii?

Budu především hráčem. Hráčem, od kterého se toho hodně očekává, a na kterého se spoléhá. Zároveň pak budu působit jako asistent hlavního trenéra Mičkala.

To znamená, že jsi již výrazně promlouval do složení kádru, a výběru hráčů kteří mužstvo doplní?

O kádru, jeho složení a případných posilách jsme s vedením opakovaně mluvili a svůj názor jsem vždy sdělil. Přehled tedy mám a už se těším, až uvidím kluky, které tolik neznám.

Tak hodně štěstí Tobě i Slavii !
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Rychlý kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696  EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Tel.:+420 728 171 713
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700