Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Nikol Kuncová   Vloženo dne: 10.4.2019

Kapitán Slavie Jan Homola moc dobře zná atmosféru čtvrtfinálových bojů s Plzní, které červenobílí už dvakrát zvládli. Pokud se jim to má podařit i potřetí, předvídá, že může být druhý souboj v Plzni klíčový. Ten se hraje v pondělí 15.4 od 20:00 hodin v Plzni.

První zápas Slavia v Edenu zvládla, nemrzí vás, že se nehrálo druhé utkání dříve, měli byste asi výhodu...
Samozřejmě nás mrzí, že je mezi prvním a druhým zápasem taková pauza. Ale my hráči s tím nic neuděláme, jsme tady od toho, abychom se co nejlépe připravili na další zápas a je úplně jedno kdy se bude hrát.

V čem bude zápas v Plzni jiný?
Možná klíčový zápas celé série. Když vyhrajeme, dovezeme si do Edenu mečbol pro ukončení série. Když prohrajeme, Plzeň srovná sérii a bude cítit šanci. V Plzni jsou vždy těžké zápasy, je to doma silný tým. Čekám ještě víc bojovnější a vyhecovaný zápas.

Pamatujete vítězné série play-off proti Plzni, čím jste před dvěma lety soupeře přehráli?

V sezóně 2015/2016 jsme sérii jasně ovládli, až na jeden nepovedený zápas v Plzni. Měli jsme velmi zkušený tým, který si tu sérii pohlídal. V sezóně 2016/2017 to bylo už úplně o něčem jiném. Sice série skončila také 3:1 v náš prospěch, ale Plzeň měla daleko lepší tým a dělala nám velké problémy. My v této sezóně měli vynikající partu, v play off nám to herně sedlo a prakticky všem hráčům se dařilo. Doufám, že Plzeň vyřadíme i potřetí.

Jaké to bylo potkat na děkovačce v Edenu po prvním zápase zase Tomáše Matějku?
Bylo to příjemné. Jsem rád, že i s Olívkou (pozn. Petr Oliva) přišli fandit. Oba dva jsou legendy Slavie, a zasloužili se o největší úspěchy klubu. Jak jsem Mattyho viděl, tak hned jsem šel za fanoušky, ať Mattyho na děkovačku vytleskají. Chtěl jsem hlavně vidět, jestli si pamatuje text děkovačky. Ale já myslím, že mu Slavie tak chybí, že děkovačku zpívá dětem před spaním jako ukolébavku.

Jaký výkon bude potřeba pro to, aby Slavia uspěla také v Plzni?
Důležitá bude určitě defenzíva. Plzeň se bude hnát za výhrou a my to musíme ustát. V tomto týdnu zapracujeme na proměňování svých šancí, to nás trápí po celou sezónu. Můžeme si zápas udělat snazší, ale většinou si ho zkomplikujeme. Myslím, že kdo bude mít chladnější hlavu, ten zápas vyhraje.
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Rychlý kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA o.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696  EČ: 140906
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Tel.:+420 728 171 713
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700