Autor: eFutsal.cz   Vloženo dne: 5.4.2019

VARTA futsal liga pomalu otevírá brány všech letošních čtvrtfinálových zápasů. Ten první se odehrál už v úterý v hlavním městě, kde Slavia hostila Plzeň. Podle tabulky základní části, která je však ve vyřazovací části sezony často zavádějící, byli favorité Pražané. Ti však nakonec svoji pozici dokázali potvrdit a pod vítězství 4:2 se jednou přesnou trefou podepsal i Martin Směřička!

Martine, vstup do play off se vám vydařil jistě podle představ, že?
Ano, první zápas v sérii je vždy důležitý a na druhý duel do Plzně jsme chtěli cestovat s výhodou domácí výhry. Takže s vítězstvím jsme spokojeni!

V tabulce jste měli po základní části o jedenáct bodů více, bude tento rozdíl vidět v herní kvalitě, či nějaké vyrovnanosti, i ve čtvrtfinále?
Už víckrát jsme se přesvědčili, že v play off začíná úplně jiná soutěž. Dá se říct, že začínáme od nuly. Plzeň má velmi kvalitní tým, takže i v dalších zápasech budou rozhodovat detaily. Očekávám tak i od dalších duelů velmi vyrovnané boje, jako tomu bylo v prvním zápase v Praze.

Každopádně první zápas jste zvládli i díky vaší brance, na kterou v prvním poločase ještě navázal Marko Radovanovič. Bylo stěžejní, byť jen chvíli, vést o dva góly, když museli hosté trochu více otevřít a změnit svoji hru?
Určitě, souhlasím. Ale hlavně gól na 3:1 ve druhém poločase nám velmi pomohl. Mohli jsme hrát uvolněněji a čekat na chyby Plzně, který tak musela víc tvořit a my se soustředit především na kvalitní defenzivu.

Přesně na to jsem se chtěl zeptat dále, jelikož další důležitou věcí pro úspěch byla zcela jistě i zodpovědná práce směrem dozadu, s tou ale asi stoprocentně ještě spokojeni nebudete, že? Nebo to je pouze tou velkou útočnou sílou Západočechů?
Tak jasné, Plzeň má více kvalitních hráčů s dobrou produktivitou, takže jejich útočná síla je citelná. Zabezpečená obrana je základem úspěchu v play off a až na pár detailů a chybiček jsme to v zápase dokázali splnit. Samozřejmě, v brance nám pomohl i Marek Karpiak, který tyto drobné zaváhání v defenzivě vychytal a podržel nás.

63 nasbíraných individuálních bodů plzeňských Michalů Holého a Kovácse nejsou vůbec žádnou náhodou. Jak jsou zrovna tito hráči na hřišti cítit, když hrají?
Plzeň má jednu velmi kvalitní a zkušenou čtveřici, která je samozřejmě na hřišti nebezpečná. Určitě je potřeba si na tyto hráče dávat velký pozor, my se však poctivě připravujeme, abychom jejich kvality dokázali eliminovat.

Pokračování série je naplánováno hodně nezvykle, i díky reprezentační přestávce, až za dva týdny, co to pro vás znamená a není to pro hráče nepříjemné, když neproběhne alespoň teď takový klasický spád play off?
Je to změna, to je pravda a uvidíme až po skončení série, jaký to bude mít na obě mužstva dopad. Možná o určitou psychickou výhodu z prvního zápasu přijdeme, když se hraje až o dva týdny později, ale i na to se musíme připravit. Někteří hráči cestujeme odehrát reprezentační zápasy, tréninkový proces tak bude mírně narušený. Věřím ale, že se na druhý duel dokážeme dostatečně nachystat a v Plzni zvítězíme!
 
« Zpět na seznam

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Rychlý kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA o.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696  EČ: 140906
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Tel.:+420 728 171 713
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700