Autor: Ondřej Zlámal Foto: Radek Klier   Vloženo dne: 3.11.2016

Slávistický brankář Ondřej Vahala se vrátil z reprezentačního srazu v dobré náladě. Ve Švédsku si oba vítězné zápasy vychutnal a dokonce se zapsal do listiny střelců, když ve druhém zápase trefil branku přes celé hřiště. Ve Skandinávii se našim reprezentantům ukázala popularita halových sportů, oba zápasy se hrály před vyprodanými halami!

V jaké atmosféře jste ve Švédsku oba přáteláky odehráli?
I když jsme si mohli připadat jako na hokeji, hráli jsme tam opravdu futsal! Obě haly byly plné, myslím, že kdyby měly větší kapacitu, tak přišlo ještě více lidí. Ve Švédsku jsou halové sporty populární, o našich zápasech všichni věděli – ať už zaměstnanci letiště nebo fanoušci na ulicích. Asi je to jinou mentalitou, nebo vztahem ke sportu. Obávám se, že u nás by hlediště bylo asi poloprázdné.

Vstřelil jste branku, byla to vaše první za reprezentaci?
Ne, nebyla, už jsem dal branku na turnaji čtyř zemí. Viděl jsem, že poslední hráč začal couvat hned zpátky do branky. Normálně to kopu placírkou, ale teď jsem to musel udělat rychle, aby to byl gól, proto jsem to kopl z boku nártem. Spadlo to tam.

Trefil byste se takhle třeba pětkrát z pěti pokusů?
To nevím, to bych musel zkusit. Ale asi ne. :-)

Jak celkově oba zápasy hodnotíte?

Pozitivně, vždyť jsme oba zápasy vyhráli. Ale na vstupech do zápasu je co zlepšovat, prohrávali jsme dvakrát 0:2 a pak to otáčeli. Proti silným evropským týmům by se to nemuselo vůbec vyplatit a stálo by to mnohem víc úsilí.

V pátek vás čeká další ligový zápas, Slavia zajíždí do Hodonína, jaký očekáváte zápas?
Hodonín je každý zápas lepší a lepší, je vidět, že se sehrávají, sedá si to. My musíme hrát svoji hru, vyvarovat se zbytečných chyb a proměňovat svoje šance. Potom můžeme uspět.

 
« Zpět na seznam

Ondřej Vahala
Ondřej Vahala
Ondřej Vahala

PARTNEŘI KLUBU

Praha 10

Rychlý kontakt
  • SK Slavia Praha futsal - klub futsalu FIFA z.s.
  • Sídlo: Vladivostocká 1460, 10000 Praha 10
  • IČ: 26645696  EČ: 1409062
  • E-mail: info (a) slaviafutsal.cz
  • Tel.:+420 728 171 713
  • Uni Credit Bank: 2110673563/2700