Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Pavel Jiřík   Vloženo dne: 3.3.2021

Slávistický brankář Marek Karpiak si připsal čisté konto v reprezentačním dresu. Slovensko si v Bratislavě připsalo první výhru v rámci kvalifikace UEFA Futsal EURO 2022, když porazilo Řecko 6:0. Do utkání zasáhl také další slávista Matuš Ševčík. Slováci vyhráli také odvetu, ve které dali jen o branku méně a znovu udrželi čisté konto.

Program kvalifikačních zápasů:

Čtvrtek 4. března 2021
Slovensko – Řecko 6:0 (2:0)

Branky: Rick 3, Doša, Zaťovič, Směřička
Karpiak odehrál celý zápas, nastoupil také Matuš Ševčík. Mezi střelce se zapsal bývalý slávista Směřička.

Pátek 5. března 2021
Srbsko – Sev. Makedonie 1:1 (1:1)
Branky: 4. Pršič - 10. Krstevski
Do utkání zasáhl Igor Leovski, za oba týmy skórovali bývalí slávisté.

Sobota 6. března 2021
Portugalsko – Česká republika 3:3 (2:2)
 5. Miguel Angelo, 8. Pany Varella, 28. Fábio Cecillio - 4. Seidler, 8. Slováček, 32. vlastní Vitor Hugo
David Jošt a Jan Homola byli v zápise, do vyrovnaného zápasu ale přímo na palubovce nezasáhli. K týmu se připojil bývalý hráč Slavie Petr Oliva, který plnil funkci lékaře týmu.

Neděle 7. března 2021
Řecko – Slovensko 0:5 (0:2)
 3. Drahovský, 17. Rafaj, 29. Rick, 29. Zaťovič, 29. Serbin
Marek Karpiak a Matuš Ševčík si připsali další tři body a čisté konto také ve druhém zápase proti Řecku. V Aténách Slováci o své výhře definitivně rozhodli třemi brankami během jedné minuty v druhém poločase.

Úterý 9. března 2021
Česká republika – Portugalsko 1:5 (1:3)
 20. Koudelka (pen) - 2. Pany Varella, 9. Jesus, 12. André Coelho, 22. a 32. Bruno Coelho
Do zápasu v závěru naskočil také slávista David Jošt, Portugalci v druhém utkání proměnovali šance a ačkoliv Češi měli více střel, tak soupeř s šancemi nákladal mnohem efektivněji.

Sev. Makedonie – Srbsko 1:6 (1:4)
Také v tomto zápase se prosadil gólem bývalý slávista Pršič, Makedonci už mají jen teoretické šance na  postup.