Autor: Ondřej Zlámal, Foto: Pavel Jiřík   Vloženo dne: 28.1.2021

Přestože česká reprezentace o svůj sraz přišla, když jejich soupeř Norsko k zápasům do Brna nepřicestoval z důvodů souvisejících s pandemií Covid19, někteří další slávisté do bojů o postup na UEFA Futsal EURO v této reprezentační pauze zasáhli. V akci bylo Slovensko a ještě jednou bude Severní Makedonie.

Hned dvěma brankami se blýskl v duelu s Moldávií Matúš Ševčík, který nastoupil v základní sestavě s Drahovským, Došou a bývalým slávistou Směřičkou. První gól vstřelil po akci na levé straně, kdy z první zakončil ze šesti metrů k tyči, druhá rána mířila přímo do šibenice. Slováci získali v kvalifikaci první bod, v prvním zápase prohráli po velkém boji v Ázerbájdžánu.

Severní Makedonie s Igorem Leovskim a Danielem v úvodním utkání prohrála v Bosně, náladu si mohou vylepšit ještě v domácím střetnutí s Rumunskem.

Oba zápasy České republiky s Norskem byly kontumovány ve prospěch naší reprezentace 5:0.

UEFA Futsal EURO 2022 – kvalifikace

čtvrtek 28. ledna 2021
18:00 Bosna a Hercegovina – Severní Makedonie 2:1 (2:0)
Branky: 8. a 11. Boškovič - 23. Petrovič, hrálo se v Zenice

pátek 29. ledna 2021
Ázerbájdžán – Slovensko 4:1 (1:1)
Branky: 5. Bolinha, 38. Everton Cardoso, 40. Baghirov, 40. Atayev - 15. Drahovský, hrálo se v Baku

Slováci měli spoustu šancí, dvakrát nastřelili břevno, obrovskou šanci spálili i ve druhém poločase za stavu 1:1. Ubránili i přesilovku po vyloučení Brunovského, domácí se prosadili až dvě minuty před koncem. Další dvě branky přidali při slovenské power-play.

úterý 2. února 2021
Slovensko – Moldávie 4:4, hrálo se v Popradu
Branky: 5. Směřička, 6.  a 36. Ševčík, 38. Drahovský - 7. Burduel, 13. Lascu, 26. Nicolaucius, 35. Negara

Slováci vedli rychle o dvě branky, ale soupeř dokázal vývoj zápasu otočit, nakonec remízu zachránil dvě minuty před koncem Drahovský. Slávista Ševčik se blýskl hned dvěma brankami.

středa 3. února 2021
Severní Makedonie – Rumunsko 2:2, Skopje

Jednu branku domácích vstřelil Daniel, v zápase nastoupil také Igor Leovski a představili se bývalí slávisté Krstevski a Arsevski.