Autor: eFutsal.cz   Vloženo dne: 10.12.2015

Česká futsalová reprezentace prohrála úvodní zápas kvalifikace o postup do baráže Mistrovství světa 2016. Ve čtvrtek se střetla s Kazachstánem před zaplněnou chomutovskou halou. Český tým v utkání prohrál 1:3. Čeští futsalisté vstoupili do zápasu výborně a vytvořili si pár nebezpečných situací. Svou sílu však ukázal i soupeř, zejména ve chvíli, kdy se vytáhl brankář Higuita. V 8. minutě se zaplněná chomutovská hala dočkala, když výhoz brankáře Gerčáka podcenil kazašský obránce, k míči se dostal Cupák a z otočky prostřelil Higuitu - 1:0. Slabší chvilku si však domácí vybrali v rozmezí 13. a 14. minuty, kdy hosté dvěma slepenými góly výsledek otočili. Na poločasovém výsledku 1:2 nic nezměnili ani šance Čechů těsně před odchodem do šaten.

Po přestávce měli domácí více ze hry. Ve 30. minutě byl nejblíže brance po signálu Romana Mareše jeho bratr Michal, jenže jeho dělovku brankář soupeře vyrazil. Češi zvýšili tlak na balonu a ve 34. minutě se Kazachstánci vyfaulovali. Desítku za šestý faul však Michal Kovács neproměnil. Hosté ožili a minutu poté vstřelil třetí branku Sulejmenov - 1:3. Domácímu celku už nepomohla ani závěrečná power-play.

Ve druhém utkání naší skupiny překvapivě remizovala Francie se Slovinskem 2:2 (2:2).

Česká republika - Kazachstán 1:3 (1:2)
Branky: 8. Cupák (Gerčák) - 13. Leo, 14. Yesenamanov, 35. Suleimenov. Rozhodčí: Ivanov (RUS), Flores (ESP). ŽK: Cupák - Nurgozhin, Suleimenov. Diváci: 850.
ČR: Gerčák, Vahala - Záruba, Kovács, Seidler, Belej - Cupák, Novotný, Mareš R., Rešetár, Hrubý, Holý, Mareš M., Sláma. Trenér Vlastimil Bartošek.
Kazachstán: Higuita, Šamro - Leo, Jesenamanov, Nurgošin, Douglas - Grebonos, Žamankulov, Pengrin, Sulejmenov, Dovgan, Peršin, Taku. Trenér Cacau.