Autor: Oldřich Pánek   Vloženo dne: 24.11.2012

Svým prvním turnajem byla o tomto víkendu zahájena nejvyšší juniorská soutěž v kategoriích U-16 a U-18. Nově tvořící se tým do 16 let ve své premiéře po boji poměrně nešťastně podlehl ve své kategorii Olympiku Mělník. Ve druhém utkání si však již jak se říká spravil chuť a deklasoval Českou Lípu. V kategorii U-18 jsme pak potvrdili, že bychom měli patřit k favoritům soutěže. Jádro tohoto týmu totiž tvoří veleúspěšná loňská U-16, která se minulý rok stala Vicemistrem České republiky, a někteří hráči již pravidelně hrají i v A týmu dospělých. Vandas je dokonce jedním z nejlepších střelců našeho mužstva.

Slavia Praha U16 – Mělník 1:2 (1:1)

Roshan – Pytloun L., Stibora, Gabčo, Petřík, Špatka, Čermák, Písačka, Slezák

Branky: 2. 0:1, 4. Gabčo 1:1, 29. 1:2

Mělník byl v utkání o něco lepším a futsalovějším týmem a po zásluze zvítězil. Projevilo se, že měl v týmu několik hráčů, kteří soutěž okusili už vloni, zatímco pro naše hráče to byla futsalová premiéra po několika trénincích v hale. Přesto nezklamali, nechybělo mnoho a mohli jsme na konci zápasu minimálně vyrovnat.

Slavia Praha U18 – Mělník 3:1 (1:0)

Pytloun – Hrdina, Šmíd, Čonka, Vandas, Moglich, Šimon, Ferenc, Muller, Žampa

Branky: 14. Ferenc (Šimon) 1:0, 26. Hrdina (Vandas) 2:0, 33. 2:1, 36. Vandas (Hrdina) 3:1

V utkání jsme byli od začátku výrazně lepším týmem a jen nemohoucnost v koncovce držela domácí dlouho ve hře. Když už to vypadalo, že utkání dovedeme v pohodě do vítězného konce, po chybě Šimona hosté snížili na rozdíl jediné branky, ale v podstatě vzápětí jsme po dobře zahraném autu opět odskočili a ubránili se i power play na konci zápasu.

Slavia Praha U16 – Démoni Česká Lípa 9:0 (3:0)

Branky: 10. Stibora (Gabčo) 1:0, 20. Gabčo (Petřík) 2:0, 20. Stibora (Pytloun) 3:0, 24. Petřík 4:0, 30. Špatka (Písačka) 5:0, 32. Petřík (Stibora) 6:0, 33. Gabčo (Stibora) 7:0, 35. Písačka (Čermák) 8:0, 39. Petřík (Stibora) 9:0

Jednoznačné utkání, ve kterém se nám dlouho nedařilo využívat šance. Až dvě slepené branky před koncem poločasu zlomili odpor soupeře. Ve druhém poločasu se už tak hrálo pouze o výši skóre. Stínem utkání bylo vykázání trenéra Suchého z haly, poté co si dovolil upozornit slušnou formou rozhodčího utkání Stádníka (futsal pískal asi poprvé), že nezná pravidla (hosté rozehrávali auty s rozběhem ze hřiště a logicky tak při rozehrání stáli s nohama ve hřišti). Že ze strany rozhodčího nebylo vše v pořádku ukázala i neobvyklá situace na začátku druhého poločasu, kdy se oba rozhodčí na pokyn delegáta vyměnili, aby obě lavičky na rozhodčího „neviděli“

Slavia Praha U18 – Démoni Česká Lípa 8:1 (3:1)

Pytloun – Hrdina, Šmíd, Čonka, Vandas, Moglich, Šimon, Ferenc, Muller, Žampa, Řehák

Branky: 2. Vandas (Šmíd) 1:0, 3. 1:1, 16. Hrdina (Vandas) 2:1, 19. Šimon 3:1, 23. Hrdina (Řehák) 4:1, 26. Žampa (Moglich) 5:1, 28. Vandas (Hrdina) 6:1, 30. Hrdina 7:1, 33. Řehák z pen. 8:1

Podobné utkání jako v kategorii U16. Po naší rychlé brance soupeř ihned vyrovnal, poté co jsme podcenili dlouhý nákop za obranu. Poté jsme se opět zahazovali jednu šanci za druhou a až před poločasem jsme soupeři odskočili na větší rozdíl. Definitivní podobu výsledku dala první desetiminutovka druhého poločasu. Poté jsme si zkusili power play, která se nám moc nedařila. I když jsme si vytvořili další šance, skóre se již nezměnilo.