Autor: Martin Suchý   Vloženo dne: 17.1.2013

Malé derby rezervních týmů bylo hrané ve velmi vysokém tempu, kterému jsme museli stačit bohužel pouze v sedmi statečných futsalistech v poli. Začátek utkání byl ve znamení poctivé obrany z obou stran. Snažili jsme se neudělat chybu a trpělivostí si připravit šance. První branka padla po nacvičené akci, kdy Pytloun přesným výhozem přes celé hřiště našel naběhnutého Rotta a ten těsně před brankářem lehce špičkou tečoval, 1:0. Poté Bohemians vyrovnali na 1:1. Ve 21 minutě jsme se ujali opět vedení po krasné kombinační akci, kdy Šmíd našel volného Hrdinu a ten se nemýlil 2:1. Tak skončil 1.poločas. Ve druhém dějství se začali Bohemians více tlačit do útoku, vzhledem i k posílení hráčů z "A" mužstva Novotným a Eisenraichem, a zejména pravidelným střídáním dvou čtyřek. Nám docházeli v určitých pasážích síly. Mezi 27 a 32 minutou soupeř otočil skóre na 2:4. Důležitá branka padla hned po inkasovaném čtvrtém gólu, kdy po spolupráci Hrdiny se Šimonem druhý jmenovaný snížil na 3:4. Pět minut před koncem se podařilo po velkém tlaku vyrovnat na 4:4. Opět skóroval Šimon po přihrávce Mullera. Bohužel v závěru, kdy jsme chtěli strhnout vítězství naší stranu a šli jsme do breaku ve čtyřech lidech, přišla ztráta míče a zkušený Novotný sám před brankářem si už věděl rady. Obrátil tak vedení na stranu soupeře. V závěru po time-outu jsme hráli power-play a snažili se vyrovnat a tím i připravit soupeři první bodovou ztrátu v celé soutěži. Bohužel po obstřelování branky přišla střela od Šimona, který trefil dva hráče před sebou, jeden z nich se zmocnil míče a do prazdné branky dal definitivní tečku utkání. Martin Suchý, trenér: "Děkuji celému mužstvu za poctivý bojovný výkon, což po konci utkání uznal i soupeř, který zejména pochválil náš velmi mladý perspektivní tým."

SK Slavia Praha B - Bohemians 1905 B 4:6 (2:1)

Slavia: Pytloun - Hrdina A, Rott, Šmíd, Muller, Sop, Šimon, Ferenc
Branky: 14. Rott (Pytloun) 1:0, 19. 1:1, 21. Hrdina (Šmíd) 2:1, 27. 2:2, 29. 2:3, 32. 2:4, 33. Šimon (Hrdina) 3:4, 45. Šimon (Muller) 4:4, 48. 4:5, 49. 4:6.

Náš B tým za který nastupují především hráči juniorských týmů, v poslední době dokonce z mladší kategorie U-16, si dle rozhodnutí Disciplinární komise PSMF polepšil o tři již ztracené body. Stalo se tak kontumací derby rezervních týmů, SK Slavia Praha B - Bohemians 1905 B, ve kterém jsme pražskému rivalovi podlehli 4:6, avšak za Bohemians nastoupil v utkání hráč bez zaplaceného členského příspěvku SF FAČR. Utkání tak bylo kontumováno 5:0 v náš prospěch.