Autor: Daniel Kolman   Vloženo dne: 19.8.2009

Soupeř skončil v minulém ročníku slovenské ligy na třetím místě, avšak vysoko prohrál s EP Chrudim. Proto jsme s napětím očekávali, jakou kvalitu bude mít, a zklamáni jsme rozhodně nebyli. Především v úvodu utkání Dubnica ukázala svoji futsalovou sehranost, a několik secvičených signálů, po kterých ve dvou případech zvonila tyč Belladovi branky. My jsme poprvé nastoupili v poli s kompletním kádrem hráčů, poprvé si červenobílý dres oblékli Oliva, Kamenický a Ulich, a právě prvně jmenovaný Oliva otevřel skóre po spolupráci s Bejdou.

Výborně hrající Bejda připravil i druhou branku utkání, když si o něj výborně narazil Václav Bellada, a uzavřel poločasové skóre na 2:0. Po prvním zcela vyrovnaném dějství jsme ve druhém poločasu ovládli hru, a velmi pěknými brankami zvýšili skóre až na 6:0. Holeček předvedl chladnokrevné zakončení po samostatném úniku, Hrdina skóroval po pěkné kombinaci s Pleyerem na jeden dotek, Ulich si zaběhl za obranu kde zpracoval dlouhou rozehru našeho brankáře, a nekompromisně skóroval, skóre pak po závaru před brankou soupeře uzavřel z naší strany opět Holeček. V závěru pak Dubnica dvěma brankami korigovala skóre na konečných 6:2.

Další prověrkou týmu bude víkendový turnaj v Trnavě, kde se mimo jiné střetneme s polským profesionálním týmem Nowa Katowice, kde bude působit Jiří Novotný na hostování.

SK SLAVIA PRAHA – PROGRAM DUBNICA NAD VÁHOM 6:2 (2:0)

Branky: 12. Oliva (Bejda) 1:0, 20. Bellada V. (Bejda) 2:0, 35. Holeček (Oliva) 3:0, 38. Hrdina (Pleyer) 4:0, 40. Ulich (Bellada J.) 5:0, 43. Holeček (Matějka) 6:0, 47 Grendel 6:1, 50. Ranuša 6:2

ŽK: 50. Kosina

Sestavy:

Slavia: Bellada J., Císař – Kamenický, Hrdina, Ulich, Pleyer, Bellada V., Matějka, Oliva, Bejda, Holeček, Mařík, Kosina

Dubnica: Porubský,Miarech – Staňo, Švikruha, Turza, Ranuša, Bubenko, Doboš, Stratený, Kozík, Hikel, Grendel