Vloženo dne: 27.11.2018

Slávisté splnili to, s čím do Brna jeli – odvezli si z palubovky Helasu tři body a završili svoji vítěznou sérii na pět výher v řadě! Všechny tři branky obstaral reprezentant Radim Záruba, který svůj hattrick završil ve druhém poločase.

Záruba otevřel skóre utkání ve třinácté minutě, když si míč narazil ještě na vlastní polovině, přehodil si protihráče a zavezl míč až k brance domácích, kde ho technickým dloubáčkem poslal do sítě. Domácí byli v sedmnácté minutě blízko vyrovnání, když Lidmila trefil tyč. Vyrovnání přišlo po přestávce, Matyska se probil po pravé straně a předložil míč na zadní tyč Ovčačíkovi, který překonal Karpiaka.

Slávisté ale odpověděli téměř vzápětí, Dodo odhlavičkoval po standardce míč směrem k Zárubovi, který předvedl svůj typický protiútok, utekl Davidu Cupákovi a poslal míč do sítě podruhé. Domácí měli v závěrečném náporu šance, ale do sítě zamířil tři minuty před koncem znovu Záruba, kterého na pravé straně uvolnil vynikající přihrávkou Pršič.

Slavia před reprezentační pauzou uzavřela svoji bilanci na pět vítězství z pěti zápasů a poskočila v tabulce na třetí místo.