Vloženo dne: 12.10.2015

Po prohře na Benagu, kde jsme navíc nepodali optimální výkon, jsme ze zápasu s bojovným Hradcem měli trochu obavy. Mados se však prezentoval poněkud odevzdaným výkonem. Ani my jsme opět nehráli hru jakou bychom si představovali, na Hradec to ovšem stačilo. Ve druhém dějství při našem vedení 3:0 jsme čekali na nápor Hradce, power-play, presing... K ničemu však nedošlo, a hosté utkání dohráli, jakoby s trojbrankovou prohrou byli spokojení.

Utkání tak velkou reklamu na futsal nepřineslo. Byť se v hledišti sešla poměrně slušná návštěva, diváci zústali ztichlí, neboť na palubovce se strhující drama neodehrávalo. V úvodu se jsme se rozjížděli pomaleji, a Hradec hrající s velkým respektem několikrát ohrozil jistého Vahalu. Skóre otevřel Jiří Novotný, jenž unikl po křídle po spolupráci se Salákem. Hned vzápětí zvýšil naše vedení letošní kanonýr Brychta po akci Vejvody, a ještě do poločasu se prosadil Salák po spolupráci s Míčou.

Ve druhém poločasu se pak v podstatě již nestalo nic, a utkání se dohrálo, aniž by se hosté pokusili o zvrat. Nutno říct, že i my jsme tomuto průběhu šli naproti dlouhým držením míče, čímž jsme dramatizaci zápasu nepřipouštěli. Poměrně bez problémů jsme si tak došli pro tři body.

Martin Brychta, trenér SK Slavia Praha: „Jestli pomýšlíme na lepší umístění než loni, tak šlo o povinnou výhru. Z pohledu herní to stále ještě není dobré. Myslím si, že bychom měli ještě více zabrat. S týmy jako je Tango Brno, na které nyní narazíme, bychom s tímto výkonem neuspěli. Stále je na čem pracovat.“

Daniel Rajnoch, trenér Hradce Králové: „Utkání se hodnotí těžko. Rozhodla větší zkušenost domácích. Slavia je sehranější než náš tým, který je velmi mladý. Teprve se dáváme do kupy. Opět nás srazil první poločas, kdy jsme dostali relativně tři rychlé góly za sebou. Pak už to pro nás bylo strašně těžké. I když jsme si nějaké šance připravili, tak jsme je nedokázali proměnit. To je náš hlavní problém.“

SK Slavia Praha - MADOS Hradec Kr. 3 : 0 (3 : 0)
Rozhodčí: Mráz Roman (8,4), Matyš Jakub (8,3) Delegát: Kalina Josef Diváků: 280 Stadion: SH SK Slavia Praha, Eden
Branky: 14. Novotný Jiří (Salák Michal), 15. Brychta Martin (Vejvoda Michal), 19. Salák Michal (Míča Ondřej)
ŽK: Homola Jan - Srkal Marek
SK Slavia Praha: Vahala Ondřej, Brychta Martin, Žampa Viktor, Novotný Jiří, Salák Michal, Filinger David, Novotný Pavel, Lištván Jan, Homola Jan, Míča Ondřej, Hrdina Antonín, Vejvoda Michal, Roshan David Trenér: Brychta Martin
MADOS Hradec Kr.: Menšl Karel, Beran Jiří, Ondráček Michal, Brychta Michal, Drozd David, Drozd Pavel, Friedl Martin, Hruška Filip, Klír Jonáš, Srkal Marek Trenér: Bartek Jan