Autor: Daniel Kolman   Vloženo dne: 13.10.2009

Zápas s Torfem jsme začali ve velkém stylu, a celý první poločas soupeře doslova drtili. Bohužel ani největší brankové příležitosti, kdy i tři naši hráči šli zcela osamoceni na brankáře Dufka jsme neproměnili, a vytěžili v polovině utkání "pouze" tříbrankové vedení. Zápas však při naší lepší potenci mohl být již po polovině rozhodnutý. Nestalo se, soupeř se ve druhém dějství radikálně zlepšil, a nakonec mohl i vyhrát. Naštěstí dvě minuty před koncem Ivo Ulich chladnokrevně proměnil 10m kop, a strhl vítězství definitivně na naši stranu.

Slavia Praha – Torf Pardubice 6:4 (3:0)

Slavia: Knobloch, Bellada – Hrdina, Kamenický, Pleyer, Mařík, Ulich, Matějka, Oliva, Bejda, Brychta, Macháček

Torf: Dufek – Urbanec, Jeřábek, Slováček M., Novák, Konečný, Slováček J., Beran, Melechovský, Sklenář, Koudelka, Fidra

Branky: 4. Oliva (Ulich) 1:0, 5. Oliva (Matějka) 2:0, 12. Mařík (Hrdina) 3:0, 23. Ulich (Bejda) 4:0, 28. Fidra 4:1, 29. Slováček M. (Jeřábek) 4:2, 31. Novák (Jeřábek) 4:3, 34. Koudelka 4:4, 39. Ulich 5:4, 40. Bejda 6:4

ŽK: 34.Fidra, 38. Sklenář

Poté co se ve 4. a 5. minutě trefil Oliva, jsme si dále vytvářeli šanci za šancí, do konce poločasu se však trefil již jen Mařík. Když však na začátku druhého dějství zvýšil po výborné akci Bejdy Ivo Ulich již na 4:0, zdálo se rozhodnuto. Opak však byl pravdou. Hráči Pardubic hrající s maximálním rizikem přitlačili, a v rozmezí mezi 28. a 34. minutou srovnali skóre na 4:4! Rozhodnutí přišlo necelé dvě minuty před koncem. Ulich vypích míč, a pádil s ním k pardubické brance. Byl zezadu držen za dres, což bylo rozhodčím signalizováno jako výhoda. Ideálně našel ve střelecké pozici Bejdu, a obránci Torfu nezbylo nic jiného, než do něj tvrdě "zajet". Byl odpískán další faul, avšak v součtu s předchozí výhodou již šestý, což znamenalo zahrávání 10m kopu. Ten s přehledem proměnil Ivo Ulich, a do prázdné branky při power-play soupeře pečetil výsledek Bejda.