Autor: Daniel Kolman   Vloženo dne: 7.2.2010

Již s posilou reprezentantem Jiřím Novotným jsme proti mistrovskému Era-Packu Chrudim sehráli před kamerami ČT 4 Sport kvalitní první poločsa, ve kterém jsme se dostali dvakrát do vedení po brankách Kracmana a Hrdiny. Druhé dějství jsme ale nezačali šťastně, rychle jsme inkasovali a po dalších dvou brankách se utkání proměnilo v exhibici domácích, kteří zcela zaslouženě zvítězili 10:2. Přestože utkání skončilo jednoznačným výsledkem, především první poločas ukázal, že jsme i proti silnému soupeři schopní předvést velmi dobrý výkon, a budeme se snažit vylepšit naše postavení v tabulce.

Do hry nakonec nezasáhl Ivo Ulich jemuž sněhová kalamita v Itálii neumožnila včasný návrat do České republiky. Jinak bylo mužstvo kompletní, včetně navrátilce z "polské mise" Jiřího Novotného. Dlouhodobá zranění prozatím neumožňují plnohodnotný trénink tria Oliva, Holeček a Roman Macháček.

Proti silnému soupeří jsme začali nebojácně a byli zcela vyrovnaným soupeřem. Do vedení jsme se dostali po pěkné střele Kracmana, kterou Meller podcenil. O pár vteřin později bylo vyrovnáno po brance mladíka Slováčka, který srovnal stav před koncem poločasu i podruhé, když nás před tím dostal do vedení Hrdina. Několik dalších nebezpečných střel domácích zlikvidoval výborný Knobloch.

Hned na začátku druhého poločasu jsme však inkasovali po rohovém kopu, a následně po akci legendy českého futsalu Romana Mareše. A když jsme se poté dopustili dvou školáckých chyb, které Chrudim zkušeně potrestala, naše hra se zhroutila, a závěr utkání se proměnil v exhibici mistra, kterému gratulujeme k zaslouženému vítězství.

ERA-PACK Chrudim - Slavia Praha 10 : 2 (2 : 2)

Rozhodčí: Lasch Jiří (7,9), Blažej Petr (8,2). Delegát: Maurer Miroslav Diváků: 490
Branky: 10. Slováček Matěj (Mikan Radek), 17. Slováček Matěj, 20. Mikan Radek (Max Weber Prates), 25. Mareš Roman (Kroulík Radovan), 31. Vladyka Petr (Mareš Roman), 32. Mikan Radek (Da Arajo Luciano), 33. Mikan Radek (Da Arajo Luciano), 35. Vlastní, 39. Rešetár Lukáš (Max Weber Prates), 40. Da Arajo Luciano (Rešetár Lukáš) - 10. Kracman Matěj (Bejda Stanislav), 13. Hrdina Martin
ŽK: Meller Tomáš, Kroulík Radovan, Max Weber Prates - Kracman Matěj, Novotný Jiří
ERA-PACK Chrudim: Meller Tomáš, Kroulík Radovan, Mareš Roman, Max Weber Prates, Kopecký Marek, Vladyka Petr, Mikan Radek, Da Arajo Luciano, Koudelka Tomáš, Rešetár Lukáš, Slováček Matěj, Sobral Ricardo, Vlastní Trenér: Ota Stejskal
Slavia Praha: Knobloch Ondřej, Bejda Stanislav, Pleyer Petr, Kracman Matěj, Novotný Jiří, Zelenka Luděk, Pacheco Davide, Hrdina Martin, Malý Jaroslav, Matějka Tomáš, Kosina Jan, Tichý Jakub Trenér: Stanislav Bejda